Головна Новини Суспільство події Цивільні зможуть застосовувати вогнепальну зброю: які умови
commentss НОВИНИ Всі новини

Цивільні зможуть застосовувати вогнепальну зброю: які умови

Уряд України спрощує правила застосування вогнепальної зброї цивільними

11 листопада 2024, 16:45
Поділіться публікацією:

Кабінет Міністрів України затвердив зміни до нормативних актів, які дозволяють цивільним особам використовувати зареєстровану вогнепальну зброю для захисту країни під час воєнного стану. Постанова покликана забезпечити правові підстави для активної участі громадян у відсічі збройної агресії проти України. Ці зміни були ухвалені на основі закону, який регулює участь цивільних у національній обороні. Про це повідомляє Міністерство оборони України.

Цивільні зможуть застосовувати вогнепальну зброю: які умови

Вогнепальна зброя. Фото з відкритих джерел

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку використання вогнепальної зброї цивільними особами, дозволяючи їм застосовувати зареєстровану зброю для протидії збройній агресії під час воєнного стану. Це рішення узгоджено з вимогами Закону України "Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України".

Внесені зміни передбачають право цивільних використовувати зброю, яка була задекларована згідно з новими правовими нормами, прийнятими Верховною Радою в серпні. Цивільні особи отримали можливість легалізувати наявну зброю та боєприпаси, що тепер можна застосовувати для захисту країни в умовах війни.

Завдяки ухваленим змінам, порядок використання зброї цивільними стає більш чітким і відповідає сучасним реаліям, зокрема активній участі населення у відсічі агресії рф та інших потенційних загроз.

Нагадаємо, Україна втрачає виробників зброї — вони релокують підприємства за кордон чи вже зробили це. Про це повідомляє портал “Коментарі” з посиланням на інформацію видання “Новини.Live”. За даними видання, йдеться про майже 85% виробництв. Відповідно до результатів опитування Tech Force in UA, майже 85% українських компаній-виробників зброї розглядають можливість перенесення частини своєї діяльності за кордон або вже провели релокацію. Серед причин таких рішень називають те, що компанії часто стикаються з короткостроковими контрактами або затримками та не мають довгострокових гарантій, необхідних для інвестування в дослідження та розробки.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини