Чому знову почалися розмови про підвищення тарифів на електроенергію – чи можна цього уникнути
З самого початку було ясно, що стрибок тарифів на електроенергію з червня – не останній
У ДТЕК вважають, що нещодавнє підвищення тарифу на електроенергію для побутових споживачів до 2,64 грн за кіловат-годину все одно не означає, що українці сплачують реальну ціну за світло. Мовляв, справедлива ціна 5,44 грн. за кіловат-годину, а не 2,64 грн. На це відреагував експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук. На його думку, така заява ДТЕК з'явилася неспроста. З огляду на те, що дана компанія Ахметова не продає населенню електроенергію, це може свідчити про її бажання зайти ще більше на ринок електроенергії – або вимагати серйозного підняття тарифів. Чи справді українців уже готують до нового підвищення тарифів? Чи можлива ринкова ціна на електроенергію в українських реаліях воєнного часу? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Держава перекладає на простих споживачів проблеми в енергосфері, із наповненням бюджету, проблеми приватних структур
Голова Союзу споживачів комунальних послуг, голова комітету ЖКГ, благоустрою, екології та охорони довкілля Громадської Ради при КМДА Олег Попенко поділився такою думкою:
Тарифи, пояснює експерт, формують обленерго, їх затверджує Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ). Але, підкреслює він, будь-які цифри, що пропонуються з різного роду "аргументацією", не мають нічого спільного з нинішньою реальністю.
За його словами, якщо зайшла мова про чергове бажання підвищити тарифи, хотілося б побачити реальні цифри – скільки коштує генерація, послуги обленерго.
Важливо розуміти, що навіть після підвищення тарифів на електроенергію ціни не стали ринковими
Фахівець із держполітики у паливно-енергетичному комплексі, доктор наук з державного управління Геннадій Рябцев міркує так:
Але навіть після цього підвищення ціни не стали ринковими, підкреслює експерт. І нагадує, що промислові споживачі платять за електроенергію у рази більше, ніж домогосподарства.
Зрозуміло, продовжує експерт, що це лише пропозиція одного з учасників ринку. І уряд навряд чи найближчими місяцями змінить вже ухвалене раніше рішення.
Читайте також на порталі "Коментарі" - узгоджено 11 пакет санкцій проти РФ: які очікування – чи будуть потужні удари.