Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Навесні уряд України та Міжнародний валютний фонд (МВФ) оновили Меморандум про співпрацю, затвердивши нові вимоги в тексті документа. Згідно з ними, влада повинна оптимізувати соціальні витрати та утриматися від підвищення соцстандартів у наступні роки. Як зазначив у себе у Facebook економічний експерт Олександр Охріменко, МВФ фактично вимагає від України відмовитися від подальшого збільшення пенсій та соцвиплат, вказуючи на те, що зростання пенсій у нашій країні у 2023 та 2024 роках є найвищим у Європі. Як приклад, йдеться, що в той час як у Польщі пенсії збільшилися на 1,2% у 2023 році, в Україні зростання становило понад 10%. Про що свідчать такі рекомендації МВФ? Чи дослухається до них Україна? Як уряд виходитиме із ситуації, коли з одного боку – жорсткі умови кредиторів, а з іншого – нерозуміння з боку українських громадян, як можна вижити за таких соцвиплат? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Гроші. Фото: з відкритих джерел
Адвокат, кандидат юридичних наук, громадський діяч Сергій Войченко пояснює:
І це, наголошує експерт, стосується не лише чинної влади, а й усіх "папередників", які видавали нам за великі досягнення отримання чергового кредиту від МВФ.
При цьому, продовжує він, вимоги тих самих представників МВФ, на їхню думку, абсолютно справедливі. З погляду ж українців – справедливістю тут і не пахне.
Ми живемо у борг, нагадує він. І питання економічного фронту зараз актуальне не менше, ніж питання фронту військового.
Доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України, народний депутат V-VI скликань Олексій Плотніков не сумнівається, що МВФ і надалі наполягатиме на обмеженні соціальних виплат, не підвищенні пенсій та зарплат.
Для звичайних українців те, що пенсії та зарплати не індексуються до рівня інфляції, це серйозний удар по кишені, наголошує він.
Читайте також на порталі "Коментарі" — хто на вихід: на які кадрові ротації чекати у владі і чому.
Новини