Чому українці перестають вірити у позитивні зміни в країні: чи є вихід із ситуації
Є ризик, що окрім відсутності необхідних обсягів фінансових ресурсів, Україна зіткнеться і з нестачею людських
Частка українців, які впевнені, що через 10 років Україна буде процвітаючою країною в ЄС, за останні два роки знизилася на 31 процентний пункт – зараз у світле майбутнє країни вірять трохи більше як половина мешканців. Про це свідчать результати опитування КМІС, проведеного у грудні. Чому українці перестають вірити у позитивні зміни в країні? Чи причина тільки в війні, що продовжується? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Ні про яке "світле європейське майбутнє" в найближчій перспективі не йдеться
Політолог, кандидат політичних наук Денис Гороховський вважає, що зниження оптимістичних настроїв українців цілком закономірне та обґрунтоване. Для цього є низка причин.
Денис Гороховський продовжує, враховуючи, що такий мир загалом є малоймовірним, а скоріше йдеться саме про заморожування війни, то багато хто справедливо побоюється, що найближчі роки економіка працюватиме не на розвиток, а на забезпечення оборонки, тобто ні про яке "світле європейське майбутнє" в найближчій перспективі не йдеться.
Враження таке, що влада втратила почуття реальності
Політолог Володимир Цибулько так прокоментував ситуацію:
Експерт пояснює, ця зневіра, в першу чергу, в неспроможності діючої політичної верхівки. Зміниться інформаційне тло, зміняться і настрої.
Читайте також на порталі "Коментарі" – як українці намагаються втекти: найпопулярніші маршрути для нелегального перетину кордону.