Головна Новини Суспільство події Чому Трамп тисне лише на Україну: чи може він змінити своє ставлення до Росії
commentss НОВИНИ Всі новини

Чому Трамп тисне лише на Україну: чи може він змінити своє ставлення до Росії

Трамп лише оголошує про можливі напрямки тиску на Росію, але відмовляється від того, щоб впроваджувати якісь реальні кроки

10 березня 2025, 17:04 comments7915
Поділіться публікацією:

Ще два дні тому Дональд Трамп натякав, що може ввести нові пекельні санкції проти РФ, якщо та відмовиться йти на переговори щодо завершення війни проти України і ось вже сьогодні "Bloomberg" пише про те, що радники президента США Дональда Трампа активно опрацьовують можливі варіанти пом'якшення санкцій проти Росії, включаючи обмеження цін на нафту. І це в той час, як той же Трамп продовжує наголошувати, що Україна наразі немає козирів у війні, тому мусить домовлятися. Чи не складається враження, що Вашингтон чинить тиск лише на Україну, даючи зрозуміти, що Росія буде у виграшному положенні на переговорах? Яка вірогідність, що ми, все-таки, дочекаємося від Трампа різких кроків по відношенню до Москви і Путіна? Видання "Коментарі" з цими питаннями звернулося до експертів.

Чому Трамп тисне лише на Україну: чи може він змінити своє ставлення до Росії

Трамп та Путін. Фото: із відкритих джерел

Трамп схиляється до більш проросійської позиції

Політолог, викладач Київського національного університету (КНУ) імені Тараса Шевченка, експерт з міжнародної політики Петро Олещук зазначив, що, якщо проаналізувати всі ці заяви з боку Дональда Трампа, то схоже, що він вважає, що натиснути на Україну набагато простіше, з точки зору досягнення швидкої угоди про припинення вогню. Відповідно у нього фактично не так багато інструментів для швидкого тиску на Росію. 

"Тому він (Трамп – ред.) за великим рахунком лише оголошує про можливі напрямки цього тиску, але відмовляється від того, щоб впроваджувати якісь реальні кроки. З іншого боку ті інструменти, які він називає і його оточення називає в якості потенційних інструментів тиску на Росію, є слабкі. Наприклад, підвищення тарифів чи якихось санкцій по відношенню до Росії матиме достатньо обмежений вплив, тому що товарообмін між Росією та Сполученими Штатами і так дуже низький. Тому впровадження якихось тарифів не вплине на російську позицію. І це більше нагадує те, що Трамп намагається імітувати нейтральність, що, мовляв, він тисне не лише на Україну, він може тиснути і на Росію. Але Україна повинна показати готовність до якихось переговорів", – зазначив експерт. 

Петро Олещук додає, очевидно, що Трамп схиляється до більш проросійської позиції. Вона йому видається логічнішою, зрозумілішою, простішою. Тому тиск здійснюється на даний момент лише на Україну. 

Що ж до того, чи може ця політика Дональда Трампа змінитися, то політолог вважає, що поки що це не виглядає найбільш ймовірним варіантом. 

"Схоже, що Трамп просто хоче перезавантажити відносини з Росією. Цього в принципі ніхто не приховує. Спецпредставник Трампа Кіт Келог прямо заявив, що Сполучені Штати повинні перезавантажити відносини з Росією. І, відповідно, саме це є основним пріоритетом. Припинення війни в Україні розглядається лише в контексті цього самого перезавантаження, ну і, відповідно, має бути сприйнято достатньо позитивно з боку самих росіян", – підсумував Петро Олещук.

Конфлікт точно гарантований

Аналітик, політтехнолог Олександр Кочетков вважає, що Трамп та путін – два агресивних пристарілих маразматика, які мріють змінити світ під себе, на чолі найпотужніших ядерних держав – це те ще випробування. Не тільки для України, а й для людства загалом. Вони обидва консерватори, хоча вкладають у це різні сенси. Хоча еволюційну теорію Дарвіна вони не люблять однаково. І вельми схожий войовничий клерикалізм лежить у підґрунті їхнього консерватизму.

"Обидва не зважають на правила, договори, думки оточуючих, не кажучи вже про такий демократичний непотріб як людяність, гуманізм і співчуття. Люди для них – навіть не статистичні одиниці, це дрова, які приречені згоряти у вогнищі їхніх місій. Вони поведені на втраченій величі своїх країн і мають намір відновлювати цю велич за будь-яку ціну, але й близько не дотягують до здобутків своїх попередників. США створили ідеологію "американської мрії", де кожен може досягнути всього. Радянський Союз дав світові ідею рівності і справедливості, яка на початку дійсно була прогресивною. Проте сьогодні ми бачимо тупість і примітивізм – і Трамп, і путін здатні лише залякувати, шантажувати і вбивати – діями або бездіяльністю. Замість реальних ініціатив по розвитку людства в них плани із середньовіччя: підкорення і захоплення – чи то України, чи то Канади", – зазначив експерт.

Він продовжує, путін і Трамп – обидва руйнівника світового порядку — відверто посередні керівники: путін дослужився лише до полковника, Трамп відомий низкою банкрутств своїх бізнесів. Тому вони приречені бути партнерами, бо поодинці не потягнуть хоча б часткову реалізацію власних задумів.

"І зараз путін і Трамп однозначно і незаперечно виступають як однодумці і партнери проти всього іншого світу. Намагаючися здійснити власні імперські амбіції: Трамп хоче, щоб уся Північна Америка стала зірково-смугастою, включно з Гренландією, а путін постійно торочить, що інтересі росії простягаються аж до Ла-Маншу. І хоча Трамп і путін – сьогодні ситуаційні спільники, але довго поруч вони не протримаються. Бо відразу два пристарілих нарциса з маренням переділу світу – це таки забагато для однієї планети. Вони чують і поважають лише самих себе. Тому конфлікт між ними гарантований. Але до цього треба протриматися нам", – вважає Олександр Кочетков.

Він додає, що тут є найбільша претензія до нашої влади і суспільства. Навіть зажирівша Європа і та почала прокидатися, рухатися, планувати створення спільних структур, адекватних новий реальності, реанімувати власний ВПК. А в Україні, окрім хвилі емоційної підтримки президента Зеленського після овального приниження, не відбувається нічого.

Читайте також на порталі "Коментарі" — які очікування від переговорів в Саудівській Аравії: від чого залежить їх успішність.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини