Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
У справі про банкрутство Дельта Банку з’явилися нові епізоди за участі колишнього власника фінансової установи Миколи Лагуна та його співучасників. Однак скандальний банкір виїхав за кордон, а його адвокати намагаються затягнути судові справи. Про це йдеться в матеріалі "24 каналу", який посилається на розслідуванні Апостроф TV. "Як Микола Лагун обікрав українців та втік від суду: куди зникли гроші Дельта Банку?".
Колишній власник Дельта Банку Микола Лагун
Як зазначається у матеріалі, наприкінці липня 2023 року в поліції заявили, що завершили досудове розслідування у черговому кримінальному провадженні, пов'язаному із банкрутством Дельта Банку. Слідчі зібрали докази привласнення понад 250 мільйонів гривень (що складало на той момент понад 31 мільйонів доларів США) головою спостережної ради банку в змові із заступниками голови ради директорів та директором підконтрольного підприємства.
У матеріалах досудового розслідування йдеться про те, що протягом 2012 – 2013 років голова спостережної ради Публічного акціонерного товариства (ПАТ) "Дельта Банк" Микола Лагун міг наказати підлеглим видати кредит підконтрольному йому підприємству в розмірі 430 мільйонів гривень, що складало майже 54 мільйонів доларів США. З цієї суми до фінустанови не повернули 199 мільйонів гривень (майже 25 мільйонів доларів США).
Як зазначається, це не єдина кримінальна справа у відношенні керівника Дельта Банку Миколи Лагуна. Так, за позовом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у судовій справі №910/21280/21 банкір та колишні топ-менеджери Дельта Банку завдали збитки фінустанові на майже 23 мільярдів гривень, а це майже 3 мільярди доларів США. Банкіра також підозрюють не лише у заволодінні чужим майном, а й в ухиленні від сплати мільйонних податків, виведенні грошей з України.
Автори зазначають, у 2013 році керівник українського підрозділу російської компанії Максим Нефьодов заявив, що 70% Дельта Банку належать російському фонду Icon Private Equity. Ця компанія через окремих керівників пов'язана з Російським фондом прямих інвестицій, що є одним з інструментів фінансових експансій Кремля.
Резонансні рішення у відношенні керівника Дельта Банку ухвалювали Печерський районний суд Києва, Київський апеляційний суд та інші столичні суди. Попри низку кримінальних справ, у 2021 році Печерський райсуд Києва скасував заборону Миколі Лагуну виїжджати за кордон, а у лютому 2023 року Київський апеляційний суд відмовився продовжувати банкіру запобіжний захід та зобов'язав прокурорів закрити кримінальну справу нібито через закінчення строків досудового розслідування.
Як наголошується у розслідуванні, президент України Володимир Зеленський ініціював судову реформу для застосування нових механізмів, зокрема збільшення відповідальності за хабарництво до 10 – 15 років в'язниці з конфіскацією майна. Планують ввести перевірки суддів і не лише перед призначенням на посаду. Голова держави вважає, що перевіряти суддів потрібно навіть з використанням детектора брехні. Однак судова реформа в Україні є однією з найповільніших.
Новини