Головна Новини Суспільство події Чому санкції не зупиняють РФ: що може змінити 14 санкційний пакет
commentss НОВИНИ Всі новини

Чому санкції не зупиняють РФ: що може змінити 14 санкційний пакет

14-й санкційний пакет ЄС має створити багато проблем Росії

27 червня 2024, 19:54 comments4256
Поділіться публікацією:

Тільки в понеділок стало відомо про те, що Рада Європи офіційно ухвалила вже 14-й пакет антиросійських санкцій, як "Reuters" видало матеріал про те, що згідно з підрахунками експертів, доходи РФ від продажу нафти та газу у червні зростуть більш ніж на 50% у річному обчисленні. Тобто Москва не просто продовжує отримувати гроші на війну, а навіть мова вже йде про надприбутки. До того ж, здивувала ще одна стаття. Цього разу мова про The Wall Street Journal. Видання стверджує, що Адміністрація Байдена навмисно зробила м'якшими санкції проти РФ щоб утримати ціни на пальне перед виборамиПро що говорить 14-й пакет антиросійських санкцій? Чи є ще сподівання, що обмеження проти країни-агресора стануть дійсно ефективними? Від чого це залежить? Видання "Коментарі" з цими питаннями звернулося до експертів.

Чому санкції не зупиняють РФ: що може змінити 14 санкційний пакет

Санкції проти Росії. Фото: з відкритих джерел

14-й санкційний пакет дійсно хороший

Голова Українського аналітичного центру, економіст Олександр Охріменко вважає, що найпотужніші санкції в 14-му пакеті антиросійських санкцій стосуються російського скрапленого газу. 

"В Росії Газпром вже банкрот. Тому що він раніше поставляв газ в Європу по трубам і санкції на цей газ ввели ще в 2023 році. Але не було санкцій на скраплений газ, а це компанія НОВАТЭХ, яка особисто належить Путіну. Тому ця компанія з прибутком. Тепер же ця компанія також стане банкрот. Сьогодні скраплений газ купує Європа в досить великих об’ємах. Але там немає частки Росії, але виходить, що поставки газу по трубах упали, а від скрапленого зросли. Так що це дійсно реальні санкції, ефект від яких має проявитися", – вважає експерт.

При цьому Олександр Охріменко звернув увагу, що нові санкції Європейського союзу вдарили по російському аналогу SWIFT. Так, під обмеження потрапила "Системи передачі фінансових повідомлень" (СПФП), яку створив Центральний банк Росії.

"Тепер європейські банки повинні розірвати договори з тими банками, які працюють з російським аналогом SWIFT, а це значить, що буде проблема конвертації рублів в євро через інші валюти. Раніше таку конвертацію часто робили через казахські або турецькі банки", – пояснив експерт.

Олександр Охріменко називає слабкими нові санкції проти таємного танкерного флоту РФ. Співрозмовник порталу "Коментарі" наголошує, що, на жаль, російський танкерний флот досить великий, а тому потрібно більше санкцій.

"В цілому 14-й санкційний пакет дійсно хороший. Проте, не забувайте, що санкціями війну не можна виграти, але можна зробити проблеми Росії", – підсумував Олександр Охріменко.

Санкції в 14-му пакеті направлені на унеможливлення обходу попередніх санкцій

Голова Комітету економістів України Андрій Новак зазначив, що, з одного боку, пакет антиросійських санкцій можна було очікувати більш жорстким, але, як стає зрозумілим, основна мета цього пакету була в тому, щоб мінімізувати можливості Росії обходити вже діючі санкції, використання так званого чорного та сірого флоту, використання каскаду посередників в арабських та азіатських країнах.

"Тепер саме до цих посередників і до цього чорного та сірого флоту найбільша увага. Тому, перш за все, санкції в 14-му пакеті направлені на унеможливлення обходу попередніх санкцій. Але є й новаторство. Мова про санкції проти російського аналогу нібито SWIFT. Тобто цей пакет санкцій закриває фінансову систему Росії від зовнішньої глобальної фінансової системи. Росія втратила можливість залучати ресурси, кредити, інвестиції чи продавати свої акції, як державні, так і корпоративні. Також на це вплинули попередні, доволі неочікувані американські санкції саме проти фінансового сектору Росії", – зауважив експерт. 

Андрій Новак звернув увагу на ту тенденцію, що навіть Китай, який вважається ледь не головним союзником Росії, дав команду своїм банкам припинити співпрацю з російськими. 

"Це відбулося саме через вплив санкцій, саме через те, що китайські банки в разі співпраці з російськими контрагентами потрапляють під американські та європейські санкції. І цілком логічно, що китайські, як державні, так і приватні компанії просто сталять на шальки терезів російський ринок і ринок Європи, США, Канади, Австралії, Південної Кореї та інших цивілізованих країн, які зараз підтримують Україну. Звичайно що на цих терезах вага Росії, як миша проти слона. І тому цілком логічно, що Китай приймає рішення не на користь Росії і поступово відмовляється від співпраці з Росією і лише на політичному рівні залишаються якісь жести та комунікації", – підсумував Андрій Новак.

Читайте також на порталі "Коментарі" — Адміністрація Байдена навмисно зробила м'якшими санкції проти РФ: що відбувається.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини