Чому Рада дала добро на мобілізацію засуджених: хто піде на фронт
ЗСУ потребує поповнення, потрібні будь-які резерви
Верховна Рада України ухвалила у другому читанні законопроект №11079-1 про мобілізацію деяких категорій ув'язнених. Не можна буде мобілізувати осіб, які вчинили умисні вбивства, ґвалтівників та педофілів, корупціонерів, тих, хто вчинив злочини проти основ національної безпеки, які займали особливо відповідальні посади (депутати та міністри). Голова фракції партії "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія вважає, що за допомогою ухваленого закону можна буде мобілізувати 15-20 тисяч ув'язнених. Як оцінюєте такі рішення? Які тут плюси та мінуси? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
У нас нестача людей
Політолог, боєць підрозділу ГРІМ, 41 омбр Кирило Сазонов зізнався, що у ЗСУ – суперечливе ставлення до такого рішення законодавців.
Є й об'єктивна реальність, зазначає він. І командування, і пересічні бійці про це відкрито кажуть. У нас – нестача людей.
Він резюмує – ЗСУ потребують поповнення, потрібні будь-які резерви. Ворог постійно проводить мобілізацію, широко використовує найманців. Україні потрібні люди, щоб гідно дати відсіч.
Держава має сприяти тим, хто хоче її захищати
Адвокат, кандидат юридичних наук, громадський діяч Сергій Войченко розмірковує так:
Держава, на думку експерта, має сприяти тим, хто хоче її захищати, виправляючи цим і помилки минулого.
На його думку, щодо закону про мобілізацію засуджених громадян добрий коментар дав сержант ЗСУ Володимир Бойко на телеграм-каналі "Записки пасквілянта". Там зазначається, що набагато ефективніше ЗСУ допоміг би розшук дезертирів, а також відправка на фронт восьми тисяч військовослужбовців, прикомандованих до Генштабу, разом із кількома тисячами тих, хто фіктивно числиться у військових частинах.
Читайте також на порталі "Коментарі" - мобілізація в Україні: чому тепер вибір за суспільством, що відбувається.