Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Міжнародні партнери неодноразово зверталися до України з пропозицією знизити мобілізаційний вік до 18 років, аргументуючи це потребою в збільшенні чисельності Сил оборони. Однак офіційний Київ дотримується іншого підходу. Як розповів в ефірі 24 Каналу народний депутат і член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки Федір Веніславський, такі рекомендації з боку партнерів звучать уже не перший рік. Проте Україна має чіткий аргумент проти.
Мобілізація в Україні
Як підкреслив народний депутат, у сучасній війні неможливо перемогти велику країну з численною армією лише завдяки збільшенню власних військових сил.
Українська влада підкреслює, що ефективність оборони залежить не лише від кількості військових, але й від наявності високотехнологічного озброєння. У цьому контексті виникає певний парадокс: західні країни закликають Україну нарощувати чисельність Сил оборони, водночас обмежуючи передачу зброї, яка могла б змінити хід війни.
Втім, як підкреслив Веніславський, на сьогодні в українському парламенті немає дискусій щодо зниження мобілізаційного віку. За словами Веніславського, навіть якщо така ініціатива з’явиться, вона, ймовірно, не знайде достатньої підтримки серед народних депутатів.
Президент Володимир Зеленський раніше заявляв, що проблема полягає не в нестачі особового складу, а в затримках постачання озброєння. Він наголосив, що забезпечення армії сучасною зброєю є ключовим завданням для України у співпраці із західними партнерами.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, коли після мобілізації направляють чоловіків у віці 50+.
Новини