Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Після вчорашніх заяв Кремля про вимогу ослаблення санкцій для припинення вогню в Чорному морі і готовності Дональда Трампа ці вимоги розглянути у багатьох питання – чи не може виникнути небезпечний прецедент, коли РФ буде вимагати зняття обмежень ще до того, як буде встановлений мир? Видання "Коментарі" розбиралося в цій темі, проаналізувавши думки експертів.
Санкції проти Росії. Фото: з відкритих джерел
Політолог, політичний консультант Володимир Фесенко говорить, що справді більше питань про нібито домовленість щодо припинення вогню на морі і поновленням Зернової угоди, з якої самі росіяни вийшли ще в 2023 році. Міністр оборони України Умєров наголосив, що переміщення Росією своїх військових суден за межі східної частини Чорного моря буде вважатися порушенням домовленості та буде розглядатись як порушення зобов’язань забезпечити свободу судноплавства в Чорному морі та загроза національній безпеці України. Але ні Росія, ні США цього не підтверджують. Також не зрозуміло, чи йдеться про припинення вогню по об’єктах портової інфраструктури?
Експерт наголошує, головна проблема в тому, що Кремль висунув ультиматум, згідно з яким "Чорноморська ініціатива" набуде чинності, якщо США скасують санкції і обмеження, які діють проти Росії в аграрній сфері.
Політтехнолог, офіцер ЗСУ Віктор Таран вважає, що наразі загрози зняття санкцій.
Він додав, те саме стосується і зняття мораторію на поставку сільськогосподарської техніки – неодмінно має бути рішення ЄС.
Читайте також на порталі "Коментарі" — чому заговорили про мир у Чорному морі: кому це вигідно.
Новини