Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Президент Ірану Масуд Пезешкіан публічно відмовився від проведення прямих переговорів з Вашингтоном щодо ядерної програми Тегерана, запропонованих у листі президента США Дональда Трампа. Фактично Тегеран став першим, хто показав, що готовий йти в розріз з політикою Білого дому. Чи є загроза ядерної провокації? Як далі може розвиватися ситуація? Видання "Коментарі" з цими питаннями звернулося до експертів.
Протистояння Ірану та США. Фото: з відкритих джерел
Директор Центру Близькосхідних досліджень Ігор Семиволос відразу звернув увагу, що Тегеран не перший, хто сказав, що буде йти врозріз з політикою Білого дому. До цього ми вже побачили багато демаршів з боку Канади, Мексики, Гренландії, Китаю, Європи.
Він додав, що з точки зору Алі Хаменеї, як і з точки зору іранських аналітиків погрози Дональда Трампа так і лишаться погрозами, тобто ніякої великої війни не буде. Вони виходять з цього розрахунку і саме на цьому розрахунку будують свою стратегію.
Політтехнолог, співзасновник Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький зазначив, що Іран формально не має ядерної зброї, але фактично в них ще восени було достатньо збагаченого урану і достатньо можливостей зробити ядерні боєголовки. На все про все пішли б лічені тижні, якщо діяти за застарілими технологіями. Цього січня МАГАТЕ заявило, що Іран має близько 200 кг збагаченого урану, чого має вистачити на п'ять ядерних боєголовок.
На думку Олексія Голобуцького, зараз все залежить від того, як саме вирішить відповісти на таку зневагу Трамп, якщо взагалі відповідатиме, а не "не помітить", бо зосередився на "тарифах для всього світу".
Читайте також на порталі "Коментарі" — Іран натякнув, що може отримати ядерну зброю.
Новини