Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
2024 рік офіційно став найспекотнішим роком за всю історію спостережень, перевершивши попередній рекорд 2023 року. Україна також помічає ці тенденції та переживає дедалі спекотніші літа, а деякі міста встановлюють нові температурні рекорди. Де та коли в Україні було найгарячіше та наскільки високими можуть бути температури в українських містах.
Яка найвища температура в Україні. Фото з відкритих джерел
Абсолютний температурний рекорд в Україні було зафіксовано у Луганську 12 серпня 2010 року — +42 градуси. Це найвищий показник температури за всю історію метеорологічних спостережень у країні.
Попри те, що Україні далеко до показників спеки у 50 градусів, однак найгарячіші дні в різних регіонах України переважно припадають на останні 15 років. Наприклад, у 2024 році температура побила черговий рекорд, коли у Миколаєві 16 липня було зафіксовано +41,6 градуса. Це найвища температура за всю історію спостережень у цьому місті.
Рекордні температури повітря в Україні (міста, де температура перевищила 40 градусів):
Рекорд температури у Києві було зафіксовано 9 серпня 1929, тоді в столиці температура сягнула +39,9 градуса. Найнижча рекордна спека серед обласних центрів у спекотний період була зафіксована у Луцьку — 36,2 градуса вище нуля у 1946 та 1952 роках.
Луганськ став лідером не лише за температурною спекою, а й за найсильнішим морозом. У січні 1900 та 1935 років тут фіксували -41,9 градуса. Це найнижча температура в історії спостережень в Україні.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв про температурний поріг, який не може витримати людина.
Також "Коментарі" писали про те, на скільки зросте середньорічна температура в Україні до 2040 року.