Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Релігійним організаціям України надали право бронювати від мобілізації священиків. Але далеко не всі організації відповідають критеріям. Як передає портал "Коментарі", про це йдеться у повідомленні прес-служби Сухопутних військ України, до складу яких входять ТЦК.
Бронювання священиків. Фото: з відкритих джерел
Згідно з повідомленням, Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ГЕСС) затвердила перелік критично важливих релігійних організацій, що дозволяє бронювати.
За інформацією Сухопутних військ, лише 7736 релігійних організацій матимуть право на бронювання 100% священиків. Загалом в Україні 30 тисяч організацій.
Серед причин відмови: зареєстровано після 26 грудня 2024 року; з місцезнаходженням на тимчасово окупованій території; невідповідність статуту; не внесено до Реєстру неприбуткових організацій; не подали звітів.
У грудні 2024 року Кабінет міністрів вніс зміни до Порядку бронювання військовозобов'язаних. Згідно з ухвалою, можуть бути заброньовані "священнослужителі за переліком посад, затвердженим ГЕСС". Заброньовані можуть бути усі 100% священнослужителів релігійних організацій.
В Україні наразі діє три найбільші церкви Православна церква України, Українська греко-католицька церква та УПЦ Московського патріархату. Відомо, що лише в УПЦ Московського патріархату зараз 12,5 тисячі священиків.
Читайте також на порталі "Коментарі" — масштабні фальсифікації у ТЦК: мобілізація на папері та фіктивне бронювання.