Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Повномасштабне російське вторгнення в Україну принесло тисячі страшних руйнувань і знищених домівок громадян. В асоціації "Укрцемент" переконані, що ключовим матеріалом для відновлення нашої країни повинен стати цемент українського виробництва. Однак, експерти кажуть, що насправді обсягів для здійснення відбудови — не вистачатиме, що, як наслідок, призведе до підвищення вартості на будматеріали. В "Укрцементі" вважають, що саме цемент має стати основою для післявоєнної відбудови, тож на піку реконструкції ринок може сягнути 15 млн тонн продукції, або понад $1 млрд на рік. Як інформує портал "Коментарі", про це пише агентство "Інтерфакс-Україна".
Відбудова України. Фото: з відкритих джерел
Крім того, в асоціації зауважують: фахівці галузі вже готують свої виробництва до того, що, можливо, у нашій країні підвищиться попит на цемент. Так, щонайменше дві компанії підготували плани для здійснення будівництва додаткових потужностей.
В свою чергу журналісти "СтопКору" зʼясували: порівняно з 2021 роком виробництво суттєво знизилося. Так, показник становив 11,5 млн тонн цементу, а, за даними розслідування, до кінця 2023-го ця цифра буде вже близько 7 млн тонн. Однак, через значні руйнування російськими окупантами інфраструктури України під час повномасштабної війни, очікується, що запити на цемент і будівельні матеріали тільки зростатимуть.
Комерційна директорка "ІнтерГал-Буд" Алла Лаєвська каже, що насправді обсягів виробництва для здійснення відбудови України не вистачатиме. Це, своєю чергою, потягне за собою підвищення вартості на будматеріали. Однак, експерти наголошують: про збільшення заробітних плат громадян, щоб допомоги їм у фінансовому плані осилити відбудову постраждалих домівок чи купівлю нових, узагалі наразі не йдеться.
Крім того, попри і так збільшення вартості будівельної продукції, нардеп Сергій Нагорняк вважає, що українцям також слід підготуватися до підняття цін на цемент, бетон, будматеріали і, відповідно, — житло через можливе захоплення нашого ринку ірландським виробником CRH.
Народний обранець каже, що таким чином компанія зможе почати контролювати його половину й диктувати, за якою саме ціною продаватимуться будматеріали, які наразі є критично важливими у відбудові. Коштувати дорожче буде й відбудова зруйнованих чи пошкоджених під час війни домівок. Таким чином, Нагорняк наголошує, що в Україні необхідно формувати конкурентний ринок, не допускаючи монополізацію.
Новини