Експерти розповіли, у якому разі Путін може відмовитися від своїх планів та зупинити так звану "спецоперацію" в Україні.
Чим довше триває війна в Україні, тим актуальнішою стає низка питань. Чи може російський диктатор Володимир Путін зупинити прогнозовану багатьма криваву Битву за Донбас? Чи може хтось зупинити Путіна? Що важливо у цій ситуації розуміти Україні? Видання "Коментарі" поцікавилося думкою експертів із цього приводу.
Кремлю потрібна хоч якась військова перемога, хоч якась фіксація "успіху" фейкової "військової спецоперації"
Політолог, голова платформи Єдиний координаційний центр Олег Саакян упевнений, що Путін не хоче, не може і не збирається зупиняти війну.
"У нього зараз і так – позиція слабкості через вимушене відведення російських військ під натиском ЗСУ на північному напрямку (Київщина, Чернігівщина). Весь російський військовий сценарій (швидке захоплення частини України, включаючи Харків та Київ) сиплеться. І Кремлю потрібна хоч якась військова перемога. Хоча якась фіксація "успіху" фейкової "військової спецоперації" (по суті – війна) для політичних і силових перспектив усередині країни. Інакше з окремих прецедентів "Акелла промахнувся" стане ключовим слоганом сьогоднішнього російського буття", – пояснює експерт.
На його думку, зупинити путінську Росію, перемогти її Україна зможе за допомогою двох основних складових.
"По-перше, українська армія оснащена завдяки закордонним партнерам сучасним озброєнням. Наша можливість ефективно захищатися та контратакувати. По-друге – посилення української економіки, підтримка згуртованості всередині суспільства. Оскільки війна із бліцкригу перейшла у війну витримки. І зараз основне питання – чия система (цивілізована українська чи варварська російська) довше вистоє і, відповідно, вийде переможцем. І це передбачає, що воюють зараз не лише армії, а й загалом суспільні, політичні, економічні, світоглядні системи", – констатує Олег Саакян.
Зупинити війну можуть п'ять факторів
Політтехнолог, один із захисників України Олександр Кондратенко понад півтора місяці повномасштабної війни вважає очевидним, що російська розвідка, агентура, дуже сильно прорахувалися. Опір виявився більш рішучим і потужним, ніж очікував диктатор у Кремлі.
"При цьому важливо розуміти, що ми перебуваємо лише на початку цієї руйнівної війни. І тут не можна все зводити лише до битви за Донбас. Це – глобальна війна, і вона продовжуватиметься на різних напрямках", – вважає експерт.
Олександр Кондратенко припускає, що зупинити війну можуть п'ять факторів.
Перший чинник – власне, перемоги української армії на полі бою. Але це точно – не швидко і точно – із серйозними втратами.
Другий фактор – фізичне усунення неоімперця-Путіна.
"Але із цим проблема. І сам Путін максимально посилив охорону. І в самій РФ йдуть зачистки у правлячих колах. Росія поступово перетворюється на один великий концтабір. Тож у короткостроковій перспективі прибрати Путіна навряд чи вийде", – каже експерт.
Третій фактор - якщо в самій Росії почнеться дестабілізація (як це було свого часу в Хабаровському краї), а також настане дефолт не просто РЗ та інших держкомпаній, а держави РФ, якщо інфляція стрибне під 500%.
"Коли кожен росіян відчує, що ця війна б'є його гаманцем, – пояснює Олександр Кондратенко. - Поки ж, на жаль, вони як стадо баранів, що йде на забій".
Четвертий фактор - введення повного ембарго на енергоносії РФ. "Поки що європейські та інші країни продовжують купувати в Росії нафту і газ - у Путіна є достатнє фінансове підживлення для продовження військових дій", – наголошує експерт.
"П'ятий фактор – китайський. Якби КНР не займала умовного нейтралітету (підтримуючи при цьому російську риторику), якби нам вдалося зробити Китай союзником України – ситуація могла б кардинально змінитися. Адже Росія зараз дуже залежить від Китаю. Але з огляду на тісні зв'язки України зі США та Великою Британією, з якими у Китаю – складнощі, і нам домовитися з китайцями – не просто. При цьому і Китай, і інші нейтральні країни, не можуть не розуміти правди. Того жаху, який Росія творить в Україні", – зазначає Олександр Кондратенко.
На його думку, найближчими місяцями переговорний процес з РФ не дасть жодних результатів. Вже зрозуміло, що в найближчому майбутньому ставки зроблено на військове рішення, а не на дипломатичне.
"Про це зокрема говорить інформаційний простір Росії, – пояснює експерт. – Там уже не промовляються міфічні "денацифікація", "демілітаризація" України. Йдеться про необхідність знищення української держави як загрози всьому російському - у тому вигляді, в якому вона зараз існує. А тому я прогнозую найближчим часом серйозні бої".
Читайте також на порталі "Коментарі" - експерти розповіли, про що говорять нові заяви Володимира Путіна та Олександра Лукашенка.