Рубрики
МЕНЮ
Елена Бурдейная
Мінсоцполітики дослідило питання бідності дітей, інформує пресслужба відомства.
За межею бідності майже 50% сімей з дітьми у Україні - фото з мережі
Міністерство у партнерстві з ЮНІСЕФ та Інститутом демографії та соціальних досліджень ім. Птухи підготувало звіт, у якому аналізувалась ситуація в країні. Вивчали рівень матеріального забезпечення сімей з дітьми та те, як на цей рівень впливають ріні чинники.
Підтвердилось, що поява дітей погіршує матеріальне становище родини: бідних бездітних сімей – третина від кількості сімей цієї категорії, а сімей з дітьми – майже половина. Найскладніша ситуація у родин з трьома та і більше дітьми: 80% є бідними за так званим абсолютним критерієм (витрати на одну особу менш як 3661 грн). Бідних дводітних сімей – більша частина, з однією дитиною – 41%. Найгірші показники – для малолітніх дітей віком до трьох років, оскільки навіть матеріальна допомога при народженні дитини не компенсує втрати заробітної плати матері.
Звіт продемонстрував, що на заможність сім'ї впливає:
- проживання у селі;
- низький рівень освіти батьків;
- утримання інших непрацездатних (старших батьків, осіб з інвалідністю тощо) або безробітних родичів.
Регіональний розподіл показує, що найбідніше діти живуть у Рівненській області, найзаможніше – у Києві та Чернігівській області.
Які ж методи допомагають сім'ям з дітьми покращити матеріальне становище?
Виявлено, якщо в родині у хоча б одного члена сім'ї є вища освіта, це значно підвищує можливості вирватись за межі бідності. Зокрема, для багатодітних сімей цей показник покращується на 10%.
Мінсоцполітики, презентуючи аналітичний звіт, акцентував, що робить держава у цьому напрямі:
- адресна допомога сім'ям з дітьми під час карантину;
- допомога фізичним особам-підприємцям, які мають дітей;
- субсидії для сплати комунальних послуг;
- сприяння у відкритті власної справи;
- адресні соціальні послуги для сімей, у яких з різних причин могли відібрати дитину.
Допомога на дітей малозабезпеченим сім'ям зросла: раніше вона складала 85% прожиткового мінімуму, а з 1 липня 2020 року – 130%. Орієнтовно, виплата раніше дорівнювала 1950 грн, а стала – 2980 грн. Допомогу отримали 300 тис. дітей. Також зросла соціальна допомога: 5735 грн для дітей, які потребують опіки, 7570 грн для дітей з інвалідністю.
ЮНІСЕФ та автори звіту підготували 10 загальних рекомендацій, які допоможуть уряду України розв'язати проблему з бідністю. З ними можна ознайомитись за посиланням.
Новини