Рубрики
МЕНЮ
Амбарцумян Анна
У 2025 році українці матимуть унікальну можливість розвивати свої професійні навички завдяки програмам професійного навчання від служби зайнятості. Це шанс здобути нові знання, підвищити кваліфікацію або освоїти незнайомі професії, що відкриває двері до нових кар'єрних можливостей. У межах державної програми безкоштовно навчаться ветерани, безробітні та жінки, що хочуть освоїти традиційно чоловічі професії. Про це повідомляє Державна служба зайнятості.
Гроші. Фото з відкритих джерел
Служба зайнятості в Україні пропонує широкий спектр послуг для тих, хто прагне змінити професію чи підвищити свою кваліфікацію. Ключовими напрямами є підтримка безробітних, ветеранів, жінок та інших категорій громадян, що хочуть змінити свою кар'єрну траєкторію.
1. Безкоштовне навчання для зареєстрованих безробітних
Люди, які отримують статус безробітного, можуть скористатися сертифікатом для навчання в ліцензованих навчальних закладах або пройти стажування у роботодавця. Вартість навчання покривається до 10 мінімальних прожиткових рівнів, що на сьогодні становить 30 280 грн. Крім того, покриваються витрати на проживання та проїзд.
2. Ваучери на професійне навчання
Ваучери для навчання видаються громадянам, яким виповнилося 45 років, ветеранам, внутрішньо переміщеним особам та людям з інвалідністю. Вони можуть пройти навчання з 155 професій та спеціальностей, визначених Міністерством економіки України. Ваучер покриває витрати до 30 280 грн, різницю доплачує громадянин.
3. Навчання для ветеранів та осіб з інвалідністю через війну
Ветерани бойових дій та особи з інвалідністю мають право на безкоштовне навчання в центрах професійно-технічної освіти. Програма включає як базове навчання, так і підвищення кваліфікації з понад 400 освітніх програм. Навчання може тривати до 6 місяців, а всі витрати, включаючи проживання та транспорт, покриваються державою.
4. Програма для жінок у традиційно чоловічих професіях
У 2024 році уряд запустив проєкт, який дозволяє жінкам здобувати професії, де раніше переважали чоловіки. До таких професій належать водії трамваїв, оператори верстатів з програмним керуванням та спеціалісти у відновлювальній енергетиці. Вартість навчання також покривається державою, але за умови, що вартість не перевищує 10 мінімальних прожиткових рівнів.
"Завдяки програмам навчання від служби зайнятості охочі й у 2025 році зможуть реалізувати свій професійний потенціал. Йдеться про професійну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації. Це допоможе бути конкурентними на ринку праці та сприятиме успішному працевлаштуванню", — зазначив директор Київської служби зайнятості Дмитро Новицький.
Нагадаємо, портал “Коментарі” писав, що стрес на роботі є поширеним явищем у сучасному світі. Хронічне навантаження, терміни виконання завдань, конфлікти в колективі або постійне відчуття відповідальності можуть мати серйозні наслідки для здоров’я. Одним із органів, який страждає найбільше, є шлунково-кишковий тракт (ШКТ).
Новини