Англійська може стати в Україні "мовою міжнародного спілкування": що думають українці

При претендуванні на низку посад в державі буде необхідне знання англійської мови

На минулому тижні з’явилася новина про те, що президент України Володимир Зеленський виступив з ініціативою офіційно закріпити статус англійської мови, як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні. Закон має шанс набути чинності за 2-4 роки після закінчення війни. Соціологи "Active Group" вирішили поцікавитися у українців, що вони думають з приводу даної ініціативи.

Перше, що запитали у респондентів – чи чули вони про таку ініціативу від президента Зеленського? Більшість, а саме 73,6% опитаних відповіли, що чули про таку ініціативу. Трішки більше 11% відповіли, що щось чули, але не певні, про що саме йшлося. 15,3% заявили, що вперше чують про таку ініціативу.

Далі соціологи запитали чи підтримують респонденти пропозицію – офіційно закріпити статус англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні. В результаті, 34,7% висловилися за підтримку. 28,7% обрали відповідь – "швидше так". 21,1% заявили, що швидше не підтримують. Противників такої ініціативи виявилося майже 10%.

Також соціологи запитали, чи підтримують українці, щоб англомовні фільми транслювалися в кінотеатрах без українського дубляжу, лише з українськими субтитрами. Більшість, а саме 30,6% висловилася проти цього. 28,3% обрали відповідь "швидше проти". Проте, знайшлися 20,3% наших співвітчизників, які вважають таку ініціативу слушної та її підтримують. 16,6% заявили. Що швидше за таке рішення.

Читайте також на порталі "Коментарі" - що думають українці про спробу військового перевороту в росії – опитування.

Також "Коментарі" повідомляли результати опитування – чи підтримують українці легалізацію медичного канабісу.