Рубрики
МЕНЮ
Амбарцумян Анна
Служба безпеки України та Національна поліція викрили три нові схеми, за якими чоловіки призовного віку могли уникати мобілізації та виїжджати за кордон. У рамках спецоперацій у Києві, Львові та Одесі затримано 13 організаторів та виконавців, серед яких посадовці медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) і лікарень.
Схеми ухилення від мобілізації. Фото: СБУв
Зловмисники за гроші допомагали призовникам отримувати фальшиві довідки про інвалідність, які слугували підставою для звільнення від військової служби. Суми хабарів коливалися від 1,5 до 12 тисяч доларів.
На Київщині затримано завідувача відділення неврології однієї з лікарень та лікаря-травматолога, які фальсифікували медичні історії пацієнтів. Ці документи передавалися до МСЕК для "офіційного" підтвердження діагнозів.
У Львові у незаконних схемах викрито чотирьох посадовців міжрайонної МСЕК, включно з її колишньою головою. Вони видавали довідки про непридатність до служби на основі фіктивних документів.
В Одесі затримано двох завідувачів лікарень і секретаря голови місцевої МСЕК, які займалися продажем фальшивих довідок. До своїх схем вони залучили чотирьох спільників, які шукали клієнтів.
Всім затриманим повідомлено про підозру за статтями Кримінального кодексу України:
ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання діяльності ЗСУ);
ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення через кордон);
ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2 (зловживання впливом);
ч. 1 ст. 366 (службове підроблення).
За ці злочини фігурантам загрожує до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Нагадаємо, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль анонсував ліквідацію старої бюрократичної системи МСЕК та впровадження нового механізму, що забезпечить індивідуальний підхід до оцінки працездатності громадян. Уряд уже направив до Верховної Ради законопроєкт який закладає основи нового підходу до оцінки стану пацієнтів та виплат.
Новини