Головна Новини Суспільство Кримінал Кримінальні справи проти олігархів: кого та за що переслідує прокуратура
commentss НОВИНИ Всі новини

Кримінальні справи проти олігархів: кого та за що переслідує прокуратура

Прокуратура відкрила кримінальні справи проти Порошенка, Коломойського, Боголюбова, Жеваго та Медведчука

14 лютого 2025, 14:25
Поділіться публікацією:

Гучні імена, серйозні звинувачення та мільярдні суми збитків — в Україні тривають розслідування щодо відомих політиків і бізнесменів, які опинилися під санкціями РНБО. Колишній президент, олігархи, фінансисти – всі вони фігурують у кримінальних справах, що стосуються держзради, фінансових махінацій, сприяння терористичним організаціям та навіть організації вбивства. Чому правоохоронці вийшли на цих людей та які наслідки можуть чекати на них?

Кримінальні справи проти олігархів: кого та за що переслідує прокуратура

Офіс Генерального прокурора здійснює процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях щодо п’яти осіб, які потрапили під санкції Ради національної безпеки та оборони. Серед них — колишній президент України, відомі олігархи та політики.

Зокрема, ексголову держави підозрюють у змові з вищим політичним керівництвом РФ та сприянні терористичним угрупованням "ЛНР" та "ДНР". За версією слідства, внаслідок його дій Україна втратила понад 3 млрд грн та опинилася в ще більшій енергетичній залежності від Росії.

Ще одному фігуранту – колишньому лідеру проросійської партії – закидають державну зраду та допомогу окупантам у розграбуванні українських нафтових і газових родовищ у Чорному морі. Суд вже розглядає цю справу, а його активи, включаючи яхти, нерухомість та твори мистецтва, заарештовані.

Один з олігархів, який тривалий час контролював великий банк, звинувачується у розкраданні 5,36 млрд грн та відмиванні коштів. Також йому висунули підозру в організації замовного вбивства директора юридичної компанії.

Ще один бізнесмен, який втік за кордон, за версією слідства, незаконно заволодів 113 млн доларів США та вивів їх за межі України. Наразі він у розшуку, а правоохоронці співпрацюють з міжнародними організаціями для його екстрадиції.

Прокурори також звернулися до суду щодо обмеження строків ознайомлення захисту з матеріалами справи, оскільки адвокати підозрюваних, на думку слідства, навмисно затягують процес.

Ці кримінальні справи вже стали одними з найрезонансніших в історії незалежної України. Чи зможе Феміда довести провину підозрюваних та які вироки можуть їх очікувати – покаже час.

Нагадаємо, портал “Коментарі” писав, що президент України Володимир Зеленський 13 лютого ввів санкції проти п'ятого президента України, лідера "Європейської Солідарності" Петра Порошенка, бізнесмена Ігоря Коломойського. Також у списку санкцій опинився екснардеп, лідер забороненої в Україні партії "ОПЗЖ", кум Путіна Віктор Медведчук.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини