Головна Новини Суспільство мистецтво і культура Стали відомі топ-10 українських художниць
commentss НОВИНИ Всі новини

Стали відомі топ-10 українських художниць

Редакція "Коментарії-Україна" спільно з відомими артдилерами, експертами та арткритиками склали список Топ 10 українських художниць, опитавши кожного із них та виставивши оцінки.

13 квітня 2021, 22:52 comments2862
Поділіться публікацією:

Редакція "Коментарії-Україна" спільно з відомими артдилерами, експертами та критиками склали список Топ 10 українських художниць, опитавши кожного із них та виставивши оцінки. Українські художниці щороку стають все популярнішими на світовому артринку продаючи картини у руки найвідоміших колекціонерів.

Стали відомі топ-10 українських художниць

Ралко, Кадирова, Кострицька (фото з відкритих джерел)

Влада Ралко

Київська художниця, відома своїм “міцним” кольором і експресивною манерою живопису. Її роботи знаходяться в колекціях багатьох українських та світових колекціонерів; без неї та її робіт не обходиться жодна артподія в Україні. Роботи В. Ралко експонувались у Lincoln Center (Нью-Йорк, США), галереї Rebellminds (Берлін, Німеччина), Kunstlerhous (Відень, Австрія), Saatchi Gallery (Лондон, Велика Британія) тощо.

Влада Ралко — Членкиня Національної спілки художників України з 1994 року та Лауреатка Премії Women In Arts (2019).

Жанна Кадирова

Українська художниця з Броварів, чиї роботи були представлені на численних світових виставках. Серед них 55-а та 56-а Венеційська бієнале, на якій художниця брала участь в проєкті Українського павільйону, Головний проєкт 58-ої Венеційської бієнале, у межах якого були представлені дві роботи художниці — "Маркет" та "Секонд-хенд", арт-ярмарок Pulse в Маямі, де "Маркет" був відзначений як найкращий сольний проєкт 2019-го року. Жанна у всіх свої роботах транслює суспільно важливі підтексти та вважає мистецтво — реальним життям, а життя — суцільним мистецтвом. Ініціаторка численних художніх груп, виставок та акцій, наприклад “Р.Е.П.”, музичної панк-групи "Пінопласт", "Місто переможців"; і багатьох інших. Жанна Кадирова є володаркою Премії імені Казимира Малевича 2012 та Головної премії PinchukArtCentre 2013. Номінантка премії "Жінки в мистецтві" - 2019 від UN Women в Україні.

Анна Кострицька

Українська художниця з Києва, що працює в стилі абстрактного експресіонізму та образного арту. Її роботи публікують в Британських журналах VOGUE і Tatler, Канадському журналі The mindset 360 та авторитетних українських виданнях. Картини художниці знаходяться в колекціях відомих національних і міжнародних колекціонерів. У творчому жанрі Анна висловлює свої уявлення про світ, навколишнє середовище і проєктує власні емоції, стани, думки та внутрішні споглядання. Виставки з її роботами відбулися в Британії, Франції, Словаччині, Туреччині, Франції, а також в Україні, зокрема серія виставок в Києві та Одесі.

Маша Рева

Українська художниця, дизайнерка та ілюстраторка з Одеси. Створювала костюми для Королівської опери в Лондоні, брала участь у виставці Milan Design Week 2019. Відома колабораціями світового рівня, а саме з дизайнером Рейчелом Комі, українським брендом Syndicate, працювала з Tamburins, Converse і навіть Симоном Портом Жакмюсом. Марія створює колекції одягу, прикраси з мотивів власних картин та влаштовує виставки. За словами художниці, її натхнення бере початок з українських етномотивів і форм людського тіла.

Олександра Чичкан

Українська художниця, що створює картини — колажі, зроблені з вирізок в основному глянцевих журналів. Олександра переможниця національного конкурсу міської скульптури "Образ майбутнього" (2011). Брала участь в таких проєктах як "Інь"(Центр сучасного мистецтва М17, 2013), Should the world break (Ludmila Bereznitska-Partners Gallery, 2013), а також Ukrainian Fashion Week. Роботи авторки знаходяться в багатьох приватних колекціях, її роботи часто виставляються київських галереях на рівні з роботами її батька Іллі Чичкана.

Оксана Мась

Художниця, яку називають українським брендом, а її роботи такими, що випереджають час. Оксана Мась співпрацює з 20 галереями різних країн, її роботи представляє Opera Gallery, найбільша мережа галерей у світі. Роботи цієї авторки регулярно продаються на аукціонах "Christie" і "Sotheby". Вона представляла Україну на 54-й Венеційському Бієнале з проєктом, який надалі став частиною масштабної артінсталяції “Вівтар націй”. У 2012-му році художниця стала володаркою премії "Золотий глечик", таким чином ця премія вперше потрапила в руки української художниці. Художниця створює експонати зі шкіри, пластику, старих двигунів та інших нестандартних матеріалів.

Твори Оксани Мась представлені у 150 приватних колекціях громадян України, США, Росії, Франції, Великобританії, Іспанії, Чехії, Швейцарії, Люксембурга, Ватикана, Латвії.

Анна Звягінцева

Українська художниця та членкиня кураторської групи "Худрада", яке відоме своїми гостросоціальними художніми проєктами. Номінантка премії WOMEN IN ART 2021 в категорії ЖІНКИ У ВІЗУАЛЬНОМУ МИСТЕЦТВІ від UN Women в Україні.

У своїх роботах Анна часто робить маніфест непомітним, маловідчутним граням нашого життя, демонструючи їх крихкість і документуючи невловимі нематеріальні моменти. У 2015 році вона була учасницею українського павільйону на Венеціанській бієнале, а у 2018 — отримала премію Pinchuk Art Centre для молодих художників. Також Анна Звягінцева була фіналісткою на FutureGenerationArtPrize у 2018.

Оксана Чепелик

Архітекторка, художниця, кінорежисерка, мистецтвознавиця, дослідниця мистецтва новітніх технологій, працює з темою фемінізму. Представниця Нової хвилі. Її вклад у розвиток українського сучасного мистецтва важко переоцінити. Фільми художниці демонструвалися в Музеях та на виставках: в MOMA, ART FAIR, Музеї Сучасного Мистецтва (Загреб); Німецькому Історичному Музеї; Музеї Історії Мистецтв, (Відень); SEAFair Музей Сучасних Мистецтв, (Скоп); Музеї Юрських Технологій, (Лос-Анджелес). Оксана мала резиденції у CREDAC (Париж), Бенфф центрі (Канада), Баухаузі, (Дессау, Німеччина), в ARTELEKU (Сан-Себаст'ян, Іспанія) та у FACT (Ліверпуль, Велика Британія). Її фільми та інші художні твори демонструються на численних фестивалях кіно, відео та нових медіа зі всього світу, отримуючи призи: в Нью-Йорку, Лондоні, Таллінні, Санкт-Петербурзі, Оснабрюці, Монтекатіні, Лінці, Москві, Парижі, Берліні, Оберхаузені, Ліверпулі, Бело-Орізонте, Карлових Варах (категорія А), Кишиневі, Веймарі, Тель-Авіві, Анкарі, Пезаро, Санта-Фе, Штутгарті та інших. Також Оксана вважається співзасновницею міжнародного фестивалю соціальної скульптури.

Марія Куліковська

Уродженка Криму, мультимедійна художниця, архітекторка, перформерка-акціоністка, дослідниця та лекторка. Авторка архітектурних проєктів (зокрема, будівлі Щербенко Арт Центру) в Україні, Швейцарії та Китаї. Проводила курси лекцій та воркшопи з сучасного мистецтва у Києві (VCRC, Bottega gallery, PinchukArtCentre), Донецьку (IZOLYATSIA), Дніпрі, Ліверпулі та Мальме. Марія виставлялася двічі в лондонській галереї Saatchi після чого скульптурний триптих "Homo Bulla.Replica" (2015) був придбаний в одну з найбільших публічних колекцій Германії – у колекцію Deutsche Telekom Art Collection. Список виставок та визначних робіт художниці дуже вагомий та вражаючий, всі перераховувати дуже довго.

Аліна Клейтман

Виразно, іронічно та провокаційно — це все про неї та її роботи. Харківська художниця, створює об'єкти, фото і відео інсталяції, досліджуючи

взаємини в сім'ї та суспільстві. З предметів побуту і впізнаваних символів сучасності реконструює побутові ситуації, опрацьовуючи дитячі травми та розмірковуючи, що означає бути сучасною жінкою. Проєкти Аліни запам’ятовуються відвідувачам арт просторів завдяки близькій та зрозумілий естетиці "Home-відео". Художниця є номінанткою та переможницею багатьох премій, зокрема призу громадськості за роботу "Запитай у мами" у рамках премії PinchukArtPrize 2018.


Перелік експертів, які взяли участь в опитуванні:

Марина Щербенко - галеристка, кураторка, арт-консультантка, колекціонерка, засновниця Боттега Галереї та Щербенко Арт Центру.

Дмитро Стук — маркетолог, арт-консультант.

Володимир Петрашик - колекціонер.

Денис Белькевич - арт-фінансист.

Олена Кашшай — мистецтвознавиця, культурна діячка, арт-менеджерка.

Юрій Комельков - видавець, галерист, колекціонер.

Кирейто Михайло — медійник, арткритик.

Сергій Русаков — культуролог.

Катерина Лісова – мистецтвознавиця.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини