Головна Новини Суспільство мистецтво і культура Обід на хмарочосі. Історія одного фото
commentss НОВИНИ Всі новини

Обід на хмарочосі. Історія одного фото

Історія одного фото, яке стало культовим. Що приховує фотографія "Обід на хмарочосі". Та хто ці чоловіки, що безстрашно сиділи на висоті понад 250 метрів над землею?

24 грудня 2022, 18:20 comments7663
Поділіться публікацією:
Автор:
avatar

Slava Kot

Обід на хмарочосі – це відома світлина, що була зроблена Чарльзом Клайдом у 1932 році під час будівництва "Ар-Сі-Ей-Білдінг", що належить комплексу Рокфеллер-центру на Мангеттені в Нью-Йорку. Журнал Time у 2016 році включив цю фотографію до списку 100 найвпливовіших зображень усіх часів. Але мало хто знає історію цієї фотографії.

Обід на хмарочосі. Історія одного фото

Обід на хмарочосі. Фото: New York Herald-Tribune

Вперше публічно фотографія з 11 робітниками, які сидять на будівельній балці на рівні 69 поверху з’явилась в американському щотижневику New York Herald Tribune 2 жовтня 1932 року. Опубліковане фото викликало мас емоцій, адже робітники не надто хвилювались від того, що перебувають на висоті понад 250 метрів над землею без будь-якого захисту.

Офіційна назва світлини New York Construction Workers Lunching on a Crossbeam, тобто "Нью-йоркські робітники які обідають на поперечній балці" або "Обід на хмарочосі".

Фото було зроблене не спонтанно, а в рамках рекламної кампанії хмарочоса. За словами історика Кена Джонстона фотографію створили в результаті організованої кампанії Рокфеллер-центром на честь будівництва нової будівлі в цьому відомому комплексі. Проте, історик запевняє, що робітники справжні і для них було нормально так поводитись під час перерви на будівництві. Існує кілька і інших менш відомих фотографій, де будівельники лежать на балці, або махають руками.

Обід на хмарочосі. Історія одного фото - фото 2
Обід на хмарочосі. Історія одного фото - фото 3

Цікаво, що довгий час було невідомі імена працівників, які зображені на світлині. Проте кількох з 11 будівельників вдалось ідентифікувати.

Відомо, що третій робітник зліва – Джозеф Екнер. Третій робітник справа — Джо Кертіс, а перший робітник праворуч – словак Густав Попович, який надіслав своїй дружині фотографію з записом:

"Не хвилюйся, моя люба Марішко, як ти бачиш, я все ще з пляшкою", — підписав фото будівельник.

Окрім того, в 2012 році вийшов фільм "Чоловіки за обідом", який заснований на цій фотографії.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв про таємничий хмарочос без вікон у центрі Нью-Йорка.

Також "Коментарі" писали про державні ЗМІ Північної Кореї, які підробляють фотографії.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини