Рубрики
МЕНЮ
Нарожный Дмитрий
Після початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну представники малого та середнього бізнесу (МСБ) зазнали прямих втрат у 64 – 85 млрд доларів.
Про це свідчать дані дослідження Advanter Group. За інформацією компанії, загальні потреби МСБ у фінансуванні становлять 54 млрд. доларів.
У той же час, 87% компаній вимагають фінансування, а 32% підприємств вважають пошук фінансування пріоритетом.
Загалом бізнес очікує скорочення продажів на 46% по відношенню до показників 2021 року.
Індекс активності бізнесу в травні досяг найнижчої позначки з грудня 2020 року і становить 33,82 пунктів зі 100 можливих. Цей показник відображає можливість підприємств нарощувати оборот та створювати робочі місця. Найгірші очікування мікробізнесу, а найкращі — бізнес з річним оборотом 50 – 500 млн грн.
Найбільше бізнесу заважає відновлюватись відсутність достатньої кількості платоспроможних клієнтів на внутрішньому ринку – таку причину назвали 64% респондентів. Також серед основних факторів:
– непрогнозованість розвитку ситуації в Україні та на внутрішньому ринку (51%);
- Відсутність достатнього капіталу (29%);
- руйнування ланцюжків постачання (25%).
За даними дослідження, з 24 лютого 49% підприємств повністю або майже повністю припинили роботу. У той же час, 6% зазначили, що знайшли можливість навіть збільшити обороти за останні два місяці.
Щодо релокації, то 71% підприємств її не проводили та не планують. Проте, 20% провели релокацію всередині України, а 4,4% – переважно за кордон. Зокрема релокацію провели понад 50% IT-компаній. Ще близько 15% компаній у сфері ремонту автотранспорту та машинобудування планують її провести найближчим часом.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів України удосконалив механізм подання підприємцями декларацій для отримання дозволів та ліцензій.
Новини