Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Тестовий запуск ракети Starship компанії SpaceX увечері у вівторок у Техасі завершився невдачею — обидва ступені ракети, включно з першим бустером Super Heavy, вибухнули до запланованої посадки в Індійському океані.
Запуск ракети Маска
При цьому в компанії Ілона Маска відреагували на інцидент і повідомили, що безпілотна ракета втратила керування через витік пального, що призвело до її обертання в атмосфері перед спробою повторного входу. У SpaceX традиційно описали катастрофу як "швидку незаплановану дезінтеграцію".
Відзначається, що 400-футова (понад 120 метрів) ракета стартувала зі стартового майданчика Starbase о 18:36 за місцевим часом і вийшла на суборбітальну траєкторію. Проте приблизно через 30 хвилин після старту місія почала йти не за планом: дверцята ракети не повністю відкрились, і виведення на орбіту восьми макетів супутників Starlink виявилося неможливим.
Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) підтвердило, що сталося "аномальне відхилення" під час дев’ятого запуску Starship і наразі співпрацює з SpaceX для встановлення деталей інциденту. Водночас повідомляється, що постраждалих чи пошкоджень серед цивільного населення не зафіксовано.
Це вже третя поспіль серйозна невдача з запуском Starship — попередні вибухи ракети сталися в січні та березні, орієнтовно через десять хвилин після старту. Утім, у компанії вкотре наголосили, що кожен запуск є "цінним досвідом".
Сам Ілон Маск написав у X, що витоки стали причиною втрати тиску в головному баку під час польоту та повторного входу в атмосферу.
Маск пообіцяв, що тестові запуски Starship відбуватимуться кожні 3–4 тижні. У компанії також підкреслили, що невдача допоможе вдосконалити надійність ракети в межах глобальної мети — зробити людство мультипланетним видом.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, коли між Трампом і Маском стався остаточний розрив.
Новини