Головна Новини Суспільство події Скільки українців зовсім не довіряють судовій системі - опитування
commentss НОВИНИ Всі новини

Скільки українців зовсім не довіряють судовій системі - опитування

74,9% українців, які брали участь в опитуванні, сказали, що особисто не стикалися з судовою системою

13 вересня 2021, 20:49
Поділіться публікацією:

Громадяни України зовсім не вірять в судову систему нашої країни. Саме це доводять результати великого соціологічного дослідження "Оцінка діяльності судової системи", проведеного компанією Active Group за підтримки Future Research Fundation.

Скільки українців зовсім не довіряють судовій системі - опитування

Українці не довіряють суду (фото з відкритих джерел)

Соціологи задавали чимало запитань українцям стосовно судової системи України та її роботи. Результати доводять, що, незважаючи на усі намагання влади змінити ставлення до суду, люди не вірять у справедливість Феміди, не вірять правоохоронним органам та роблять усе, аби не стикатися з ними у своєму житті. Такі результати дослідження. Ми обрали кілька найважливіших питань, що підіймаються в суспільстві в контексті довіри до суду в Україні.

Українці не стикаються з судовою системою. 

Отож, у громадян України спитали  про те, як часто їм доводилося стикатися судовою системою в країні за останні 2 роки.

74,9% українців, які участь в опитуванні, відповіли, що особисто не стикалися з судовою системою.  68,2% рідних та близьких теж не мали справ з Фемідою. 51,0% друзів та знайомих опитаних теж не поспішали йти до суду. І тільки 14,1% опитаних українців, їх рідні та знайомі хоч один раз зверталися до суду.

 Виявилося, що 76% опитаних українців заявили, що не стикались з несправедливими рішеннями судів за останні 2 роки. Так відповіла більшість опитаних на ще одне важливе запитання. У цьому питанні малося на увазі не лише особисто, але можливо стикались їхні друзі, знайомі або близькі родичі.  68,7% рідних теж не стикалися з несправедливими рішеннями. Не стикалися друзі і знайомі у  53,8% опитаних. 

Несправедливі суди в Україні: як часто про них чують люди.

Про несправедливі судові рішення в українських засобах масової інформації за останні місяці, регулярно чує третина українців. Так відповіли опитані соціологами люди.

19% сказали, що жодного разу не чули. Один-два рази за місяць чули ще 19,1%. Три-п’ять разів за місяць – 21,6%. Шість-десять разів на місяць – 11,2%. Понад десять разів на місяць – 15%. Важко відповісти – 14%.

Третина українців, коли потрібно було, не йшли до суду.

Чи виникала за останні 2 роки ситуація, коли потрібно було звернутися до суду, але вони вирішили цього не робити. Більшість людей – 65,9% — сказали, що така ситуація ніколи не виникала. Але майже третина — 27,6% — опитаних сказали, що така ситуація виникала . І ще 6,5% не змогли відповісти.

Серед причин відмови 22,5% з тих, хто відмовився від звернень до суду, сказали, що не вірять у можливість законного та справедливого рішення суду. А 18,5% вважають, що розв'язання питання через суд тривало б занадто довго, 17,3% опитаних вдалося вирішити проблему в інший спосіб, 16,6% сказали, що розв'язання питання через суд було б занадто дорогим, а 9,6% не знали, як і до якого суду звертатись.

Зусиль Зеленського — недостатньо.

Саме так відповіли респонденти на запитання, чи вважають вони достатніми зусилля президента України Володимира Зеленського щодо проведення судової реформи. Майже 16% вважають зусилля достатніми, а от переважна більшість – майже 56% — вважають зусилля не достатніми.

Дослідження проводилося 4-9 вересня 2021 року. В опитуванні брали участь чоловіки і жінки віком старше 18 років, які проживають на всій території України  окрім окупованих територій на Сході України та анексованого Криму. Обсяг вибірки становить 2 тисячі респондентів. Похибка не перевищує 2,2%.

Нагадаємо, що видання "Коментарі" повідомляло про те, що хто з політиків зробив найбільше для розвитку України.
 



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини