Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
Громадяни України зовсім не вірять в судову систему нашої країни. Саме це доводять результати великого соціологічного дослідження "Оцінка діяльності судової системи", проведеного компанією Active Group за підтримки Future Research Fundation.
Українці не довіряють суду (фото з відкритих джерел)
Соціологи задавали чимало запитань українцям стосовно судової системи України та її роботи. Результати доводять, що, незважаючи на усі намагання влади змінити ставлення до суду, люди не вірять у справедливість Феміди, не вірять правоохоронним органам та роблять усе, аби не стикатися з ними у своєму житті. Такі результати дослідження. Ми обрали кілька найважливіших питань, що підіймаються в суспільстві в контексті довіри до суду в Україні.
Отож, у громадян України спитали про те, як часто їм доводилося стикатися судовою системою в країні за останні 2 роки.
74,9% українців, які участь в опитуванні, відповіли, що особисто не стикалися з судовою системою. 68,2% рідних та близьких теж не мали справ з Фемідою. 51,0% друзів та знайомих опитаних теж не поспішали йти до суду. І тільки 14,1% опитаних українців, їх рідні та знайомі хоч один раз зверталися до суду.
Виявилося, що 76% опитаних українців заявили, що не стикались з несправедливими рішеннями судів за останні 2 роки. Так відповіла більшість опитаних на ще одне важливе запитання. У цьому питанні малося на увазі не лише особисто, але можливо стикались їхні друзі, знайомі або близькі родичі. 68,7% рідних теж не стикалися з несправедливими рішеннями. Не стикалися друзі і знайомі у 53,8% опитаних.
Про несправедливі судові рішення в українських засобах масової інформації за останні місяці, регулярно чує третина українців. Так відповіли опитані соціологами люди.
19% сказали, що жодного разу не чули. Один-два рази за місяць чули ще 19,1%. Три-п’ять разів за місяць – 21,6%. Шість-десять разів на місяць – 11,2%. Понад десять разів на місяць – 15%. Важко відповісти – 14%.
Чи виникала за останні 2 роки ситуація, коли потрібно було звернутися до суду, але вони вирішили цього не робити. Більшість людей – 65,9% — сказали, що така ситуація ніколи не виникала. Але майже третина — 27,6% — опитаних сказали, що така ситуація виникала . І ще 6,5% не змогли відповісти.
Серед причин відмови 22,5% з тих, хто відмовився від звернень до суду, сказали, що не вірять у можливість законного та справедливого рішення суду. А 18,5% вважають, що розв'язання питання через суд тривало б занадто довго, 17,3% опитаних вдалося вирішити проблему в інший спосіб, 16,6% сказали, що розв'язання питання через суд було б занадто дорогим, а 9,6% не знали, як і до якого суду звертатись.
Саме так відповіли респонденти на запитання, чи вважають вони достатніми зусилля президента України Володимира Зеленського щодо проведення судової реформи. Майже 16% вважають зусилля достатніми, а от переважна більшість – майже 56% — вважають зусилля не достатніми.
Дослідження проводилося 4-9 вересня 2021 року. В опитуванні брали участь чоловіки і жінки віком старше 18 років, які проживають на всій території України окрім окупованих територій на Сході України та анексованого Криму. Обсяг вибірки становить 2 тисячі респондентів. Похибка не перевищує 2,2%.
Нагадаємо, що видання "Коментарі" повідомляло про те, що хто з політиків зробив найбільше для розвитку України.
Новини