Рубрики
МЕНЮ
Татьяна Веремеева
Цього року щонайменше 50 журналістів і працівників засобів масової інформації були вбиті в усьому світі, відповідно до щорічного опитування "Репортерів без кордонів". Про це пише CNN.
Журналістика. Фото із відкритих джерел
Огляд показує, що журналісти все частіше стають жертвами через свою роботу. Близько 84% журналістів в цьому році були вбиті навмисно, проти 63% у 2019 році. Дані охоплюють період з 1 січня по 15 грудня.
Найчастіше жертвами стають журналісти, які проводять розслідування. Десять журналістів були вбиті після публікації розслідувань про випадки корупції на місцях або нецільового використання державних коштів, а четверо були вбиті за свої репортажі про організовану злочинність. Тим часом, "Репортери без кордонів" відзначили нову тенденцію в 2020 році — сім журналістів були вбиті під час висвітлення протестів.
У доповіді наголошується тривожне збільшення числа вбивств працівників засобів масової інформації в країнах, що вважаються "мирними". У 2020 році 68% убитих журналістів працювали в країнах, які не перебували в стані війни. У 2019 таких було 62%, а в 2018 році — 60%.
"Репортери без кордонів" також зазначають, що журналістів убивають не через саму професію, а через те, що вони занадто далеко заходять у своїх розслідуваннях.
Найбільше журналістів протягом 2020 року вбили в Мексиці — 5 жертв. Ірак опинився на другому місці з шістьма смертями, за ним слідував Афганістан з п'ятьма. В Індії та Пакистані було вбито чотири журналісти.
Нагадаємо, журналістку в Ухані посадили на 4 роки через новини про COVID-19.
Новини