Рубрики
МЕНЮ
Недилько Ксения
У Чорному морі через катастрофу танкерів з нафтою та розливу мазуту у воду в Керченській протоці, ситуація складна. Мікрофлора Чорного моря поступово вимирає. Це птахи, риби та китоподібні, у тому числі дельфіни.
Чорне море
Станом на 5 січня з моменту НС було зафіксовано 61 загибле китоподібне, з них — 32 особи, що загинули після 15 грудня, загибель яких найімовірніше пов'язана з розливом мазуту. Інші загинули до НС – дуже старі тіла. Про це повідомляють у Центрі порятунку дельфінів "Дельфа".
"Практично щодня ми отримуємо інформацію про нових загиблих дельфінів, ведемо облік та регулярно передаємо дані до державних органів.
Для цього періоду часу (поза сезоном викидів) така кількість загиблих – це нетипово велика цифра. Судячи зі стану тіл — швидше за все основна частина цих китоподібних загинула в перші 10 днів після катастрофи. І зараз їх продовжує виносити море", – наголошують у Центрі порятунку дельфінів.
Там кажуть, що постраждали в основному азовки, які завжди були найбільш уразливими китоподібними.
Також відомо, що через катастрофу близько 90% птахів, врятованих волонтерами у Чорному морі та вивезених з Анапи, загинули у дорозі, стверджував орнітолог Олександр Дворецький. На його думку, у цьому винні чиновники, які випустили птахів біля мазутної плями в Туапсе, пише ASTRA.
Краснодарські чиновники назвали слова орнітолога про загибель 90% врятованих волонтерами птахів "фейком".
Нагадаємо, портал "Коментарі" писав, що пляжі Сочі опинилися під загрозою через аварію двох російських танкерів у Керченській протоці. Витік нафтопродуктів, викликаний зіткненням суден "Волгонефть-212" та "Волгонефть-239", поступово наближається до узбережжя популярного курорту.
Новини