Рубрики
МЕНЮ
Карина Ожерельева
Українські біженці можуть потрапити до Румунії через пункти пропуску Порубне, Дякове, Солотвине тощо. Також виїхати до Румунії можна через пункти пропуску з Молдовою: Костешти-Стинка, Джурджулешти-Галац, Липкани-Редеуць-Прут. Кожна заявка від українського біженця розглядатиметься за прискореною процедурою, однак відповідно до законодавства Румунії.
Прапори України та Румунії - фото з відкритих джерел
Для перетину кордону буде достатньо закордонного біометричного паспорта. Якщо паспорта немає, то можна скористатися звичайним паспортом громадянина України. Діти віком до 16 років, що перетинають кордон разом із батьками, повинні показати свідоцтво про народження. Окрім цього, діти мають право перетинати кордон з одним із батьків (офіційний дозвіл іншого з батьків не потрібен). Якщо ж дитина перетинає кордон зі знайомими або родичами, то необхідно мати дозвіл на виїзд, який попередньо був завірений у нотаріуса. Інші деталі стосовно необхідних документів читайте тут.
Заяву про надання притулку може надати будь-який іноземний громадянин, який перебуває на території Румунії або на пукті перетину кордону.
Для заповнення форми заяву необхідно внести особисті дані, а під час реєстрації візьмуть відбитки пальців і зроблять фото. Людина, яка перебуває в пошуках житла, повинна надати всі необхідні документи, які мають хоча б якесь відношення до її особи та її ситуації. Натомість особа отримає тимчасовий документ, що посвідчує людину як шукача притулку. Інші деталі щодо пошику житла читайте тут.
Також для українських біженців створено чимало сайтів, які пропонують безкоштовне житло в Румунії для допомоги евакуйованим біженцям:
Телеграм-канал UAhelpinfo
Сайт United for Ukraine
Сервіс Shelter for Ukraine
Ініціатива "Допомагай!"
Платформа EU4UAПерелік ресурсів для пошуку житла від волонтерів UkrHelp
Румунія надасть безкоштовні медичні послуги українським громадянам за таких умов:
Безкоштовна медична допомога протягом 90 днів, якщо в'їзд на територію Румунії здійснювався відповідно до законодавства і за біометричним паспортом
Громадяни України, які мають право на законне проживання, отримають медичні послуги, але зі сплатою медичних внесків з доходу з місця роботи або з дати подання декларації на сплату внеску на соціальне страхування
У випадках гострих або хронічних захворювань, що загрожують життю громадян, які в пошуку притулку в Румунії, надається безкоштовна медична допомога
Громадянам України, які користуються формою міжнародного захисту й застраховані в системі соціального медичного страхування, надається безкоштовна медична допомога
Громадяни України можуть отримати роботу в Румунії за таких умов:
Якщо громадянин України має довгострокову робочу візу й в'їхав на територію України за цією візою, то вони можуть отримати роботу й індивідуальний трудовий договір. Договір укладається на 9 місяців без необхідності отримання дозволу на працевлаштування. Після закінчення 9 місяців громадяни України можуть скористатися продовження права на тимчасове проживання за умови отримання дозволу на працевлаштування та трудового договору на повний робочий день.
Громадяни України, які просять про надання міжнародного захисту, можуть отримати право на працевлаштування через 3 місяці після подачі заяви й протягом усього часу процедури надання притулку.
Громадяни України, які мають форму міжнародного захисту, отримують право на працевлашутвання, користування соціальним страхуванням, соціальним медичним страхуванням й визнання дипломів, сертифікатів, професійних кваліфікацій для отримання регульованих професій у Румунії.
На платформі "Допомога RO" можна отримати правову інформацію, інформації щодо в'їзду до Румунії та способи подачі заяв на отримання статусу біженця.
Волонтерська ініціатива "Сильні разом" допомогає біженцям з україни отримати притулок й основну допомогу.
На агрегаторі пропозицій "Refugees Romania" румунські волонтери надають допомогу в пошуку притулку, роботи, їжі та ліків.
Верифікований аккаунт Facebook Посольства України
Інформація на сайті Уряду Румунії
(+4) 021.9590 – Румунська прикордонна поліція
(+4) 021.410.75.13 – Головна інспекція з питань імміграції
112 – Служба екстреної допомоги
119 – Служба надзвичайних ситуацій, пов’язаних з дітьми (включаючи дітей без сім’ї)
Читайте на порталі "Коментарі": інструкція для українських біженців, які виїжджають до Польщі.
Новини