Чиновників та вищих посадових осіб в уряді та парламенті, які можуть бути причетні до допомоги окупантам, необхідно негайно перевірити спецслужбам з метою захисту національної безпеки. Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив політолог Микола Давидюк, коментуючи інформацію про можливе ставлення голови податкового комітету Ради Данила Гетманцева до ракетних ударів по нафтобазах в Україні, пишуть "Українські новини".
Данило Гетманцев - фото з відкритих джерел
"За останні кілька днів Росія змінила тактику ракетних обстрілів і сконцентрувалася на об'єктах інфраструктури – нафтобазах, складах техніки. Експерти пояснюють це, по-перше, бажанням зірвати підготовку до посівної (а потім позбавити нас експортної виручки та спричинити голод у ключових регіонах Північної) Африки та Близького Сходу, що може призвести до мільйонних потоків біженців в ЄС), по-друге, бажанням вплинути на забезпечення паливної армії. Збитки від ударів по таких об'єктах у Львові, Луцьку, Рівному та інших регіонах ще належить підрахувати", — зазначив політолог.
За словами експерта, напередодні він спілкувався з одним із керівників таких уражених баз, який називає причину "надзвичайної точності" військ окупанта під час атаки на нафтобази і нібито просить "дякувати" за неї ініціативу голови податкового комітету Данила Гетманцева.
"Нібито він за певний час до вторгнення ініціював внесення gps-координат рівнемірів нафтобаз у податкову звітність. І це дозволило у відкритому доступі не тільки бачити самі бази, а й розуміти наповненість резервуарів. Гетманцев
вже спростував ці претензії. А бази прибрали з відкритого доступу до інтернеті", — доповнив Давидюк.
"Я не хочу нагнітати шум, який уже мчить з
телеграм-каналів, мовляв, у політика можуть бути економічні зв'язки з країною-агресором і що його діяльність і риторика в останні роки була мало не колаборантською, і те, що політик три каденції в Раді був помічником досвідченого КДБіста Володимира Сівковича (проти якого США ввели санкції). Але перевірку для самого керівника комітету та подібних посадових осіб — можна було б організувати. З метою захисту національних інтересів", — вважає експерт.
"Адже такі дії, свідомі чи не свідомі, можуть виглядати як гра на користь противника", — резюмував він.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.