Головна Новини Суспільство Біженці В МВФ помітили разючу різницю між українськими біженцями та іншими мігрантами
commentss НОВИНИ Всі новини

В МВФ помітили разючу різницю між українськими біженцями та іншими мігрантами

Українські біженці швидше ніж інші мігранти знаходять роботу

23 жовтня 2024, 12:07 comments4550
Поділіться публікацією:
Автор:
avatar

Slava Kot

Українські біженці швидше інтегруються на ринку праці Європейського Союзу, ніж попередні хвилі мігрантів. Це підтверджується даними з оновленого економічного огляду МВФ за показниками 2022-2023 років. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

В МВФ помітили разючу різницю між українськими біженцями та іншими мігрантами

Українські біженці. Фото з відкритих джерел

За оцінками МВФ, українські біженці швидше знаходять роботу, ніж мігранти під час попередніх хвиль до Європейського Союзу. 

"Кілька країн уже оцінили рівень зайнятості серед українських біженців приблизно в 50% або вище, що зазвичай досягається тільки через п'ять або більше років після прибуття (OECD 2023). Мігранти допомогли задовольнити безпрецедентний попит на робочу силу протягом цього періоду", — йдеться у звіті.

Одним із ключових факторів таких змін стало впровадження Директиви ЄС про тимчасовий захист біженців, яка спростила процес працевлаштування. Крім того, більшість українських біженців мають вищу освіту, що допомагало їхньому працевлаштуванню. Важливу роль також відіграла напружена ситуація на ринку праці в ЄС, де існував значний попит на робочу силу.

Звіт МВФ показує, що хоча процес інтеграції відбувається швидко, існують певні труднощі. Багато біженців стикаються з проблемою надмірної кваліфікації або невідповідності їхніх навичок вимогам ринку праці.

В МВФ наголошують, що досвід працевлаштування українських біженців дає важливі політичні уроки, зокрема необхідності забезпечення швидкого доступу біженців до ринку праці та мовних курсів для подолання мовного бар'єра. Крім того, спрощені вимоги до працевлаштування в регульованих професіях також є важливим аспектом успішної інтеграції. 

Згідно з даними ООН, на 15 жовтня 2024 року кількість українських біженців у Європі становила 6,192 мільйона осіб, а загалом у світі — 6,752 мільйона. За даними Євростату в країнах ЄС станом на 31 серпня цього року знаходиться 4,163 мільйона українських біженців.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у поляків змінилась позиція щодо біженців з України.

Також "Коментарі" писали про найпопулярніші країни для українських біженців.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини