Рубрики
МЕНЮ
Кречмаровская Наталия
Українська влада намагається знайти ефективний спосіб повернути громадян в Україну. Були пропозиції до влади європейських країн не надавати українцям фінансову допомогу. Однак громадяни повернуться самі, однак для цього є певні умови, розповіла доктор економічних наук Людмила Черенько.
Фото портал "Коментарі"
В інтерв'ю “РБК-Україна” вона розповіла, що через війну за кордон виїхало багато людей з вразливих категорій: мами з дітьми, пенсіонери старшого віку. Виживати в країнах Європи їм легше, тому повертатимуться вони в Україну не через виплати.
Змусити повернутися українців можуть різні причини.
За її словами, європейські країни зацікавлені в українцях і намагатимуться утримати їх навіть після завершення війни. Однак у довгостроковій перспективі вони не зможуть виправдовувати такі обсяги бюджетних витрат, як нині. Повертатися будуть і ті, хто мав в Україні гарну спеціалізацію, гарну кар'єру, а в ЄС вимушений працювати на низьковаліфікованих роботах.
Також біженці по-іншому сприймають небезпеку — якщо ті, хто лишився в країні, умовно звикли до обстрілів, то біженці — ні. Якщо в Україні буде відносно безпечно – частина з них повернеться.
Щодо надання виплат за повернення додому, то експерт вважає це недоцільним. До того ж, як бути з тими, хто залишався в країні протягом цього періоду.
Натомість спрацювали б програми для бізнесу: як для іноземців, так і для всіх українців, незалежно від соціальних категорій, вважає вона.
"Але я спостерігаю за своїми знайомими і бачу: хто реально хотів повернутися, той вже повернувся. А повернулося насправді вже багато людей", – зауважує Людмила Черенько.
Нагадаємо, як розповідав портал “Коментарі”, в Україні значно збільшився рівень крайньої бідності.
Новини