Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Понад 10 тисяч українських біженців у Швеції закликають уряд не просто продовжити тимчасовий захист, а надати їм право залишитися в країні на постійній основі. Як пояснюють біженці з України, Швеція за цей час стала їх другим домом, який вони можуть знову втратити.
Українські біженці. Фото з відкритих джерел
Директива ЄС про тимчасовий захист українських біженців закінчується у березні 2026 року. Через її невідомий статус у майбутньому, українські біженці занепокоєні своїм становищем у Швеції та закликають уряд країни дозволити залишитися назавжди.
Українці просять можливість отримати довгостроковий або постійний дозвіл на проживання без вимоги залишати Швецію, спрощення переходу на робочу або студентську візу, полегшення возз’єднання родин та зарахування часу проживання за тимчасовим захистом до легального стажу перебування в країні.
Українські біженці пояснуюють, що за роки життя у Швеції вони інтегрувалися, працюють, виховують дітей, які вчаться у місцевих школах, і повернення в Україну, буде означати "втрату дому вдруге".
Наразі уряд Швеції не коментував петицію українських біженців, яка набрала 10 тисяч підписів. Загалом Швеція прийняла понад 50 тисяч українських біженців.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що Швеція платитиме 32 000 євро біженцям за їх добровільне повернення додому.
Також "Коментарі" писали про те, в яких країнах ЄС найбільше українських біженців.
Новини