Головна Новини Суспільство Біженці Українські біженці у Чехії: податки перевищили витрати на підтримку
commentss НОВИНИ Всі новини

Українські біженці у Чехії: податки перевищили витрати на підтримку

Кількість офіційно працевлаштованих українців у Чехії зросла до майже 150 тисяч осіб

сьогодні, 14:43
Поділіться публікацією:

Українські біженці, які знайшли тимчасовий захист у Чехії, не лише адаптуються, а й активно підтримують економіку країни. За даними Міністерства праці Чехії, станом на кінець третього кварталу 2024 року податки та соціальні внески від українців склали 5,9 мільярда крон (10 мільярдів гривень), що значно перевищує витрати на їхню підтримку, які становили 3,9 мільярда крон (6,6 мільярда гривень).

Українські біженці у Чехії: податки перевищили витрати на підтримку

Чехія витрачає менше на українських біженців, ніж отримує від них податків

Кількість офіційно працевлаштованих українців зросла до майже 150 тисяч осіб, у порівнянні зі 123 тисячами у квітні цього року. 

Міністерство праці Чехії повідомляє, що більшість працевлаштованих українців працюють на низькокваліфікованих посадах. Проте їхній внесок у бюджет країни стає дедалі помітнішим. Загалом за 2024 рік доходи від українців перевищили державні витрати на їхню підтримку на 5,7 мільярда крон (9,69 мільярда гривень).

Водночас гуманітарна допомога поступово скорочується. У серпні 2024 року таку допомогу отримували 51,500 домогосподарств, тоді як у серпні 2023 року їх було 96,500. Більшість отримувачів — це вразливі категорії, зокрема родини з дітьми, пенсіонери та люди з інвалідністю.

Читайте також на порталі “Коментарі” — Для українських біженців, які опинилися у скрутній ситуації, запущено програму "Крок до Дому" (Krok do Domu). Ініціатива, створена фондом Habitat Poland, спрямована на забезпечення довготривалої підтримки у пошуку та оренді житла для тих, хто має обмежений дохід.

Нагадаємо, що наступного року українські біженці в Польщі зможуть знайти роботу в галузях, де не потрібні ні спеціальні знання, ні польська мова. Найбільш доступні вакансії будуть на різних складах, де працівників, зокрема з України, активно запрошуватимуть через високий попит на робочу силу.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини