Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
На автобусній зупинці в самому центрі Варшави вже понад два місяці мешкають дві жінки з України. Вони не просять милостині, не порушують громадський порядок і відмовляються від будь-якої запропонованої допомоги.
Українки на автобусній зупинці в Польщі. Фото: o2.pl
Як повідомляє польський ресурс o2.pl, у квітні цього року дві українки з Харкова оселилися на непрацюючій автобусній зупинці на перехресті вулиць Груєцька та Рацлавицька у Варшаві. Вони живуть серед валіз, ковдр і залишків їжі. Жінки пояснили, що прибули до Польщі з особистих причин, та більше не розкривають деталей. За їх словами, вони перебувають у Польщі легально. Мешканці сусіднього будинку регулярно приносять їжу українським біженцям, поліція і соціальні служби пропонували їм допомогу, але жінки щоразу відмовлялися.
Речниця варшавської поліції Малгожата Гебчинська заявила, що правоохоронці не мають юридичних підстав видворити жінок зі зупинки, адже вони не порушують закон.
Представники Варшавського управління громадського транспорту, якому належить зупинка, також повідомили, що були на місці. Вони зв'язувалися з благодійними організаціями, які опікуються безпритульними. Але ці спроби не дали результату. В управління сказали, що зупинка не працює для транспорту, тож присутність жінок не заважає пасажирам.
Місцеві журналісти кілька разів запитували українок про причини їхнього рішення відмовитися від допомоги, але чіткої відповіді так і не отримали.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що стало відомо, скільки українців планують залишитися в Польщі назавжди.
Також "Коментарі" писали, що українка назвала країну, в яку не варто переїжджати з дітьми.
Новини