Рубрики
МЕНЮ
Недилько Ксения
Трьох неповнолітніх дітей з мамою вдалося повернути в межах реалізації затвердженого плану дій Президента України Bring Kids Back UA. Про це повідомив Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець, інформує портал "Коментарі".
Повернення родини з окупації. Фото: Дмитро Лубінець
Перебуваючи на ТОТ, вони були в небезпечних умовах: у мами погрожували відібрати дітей, змушували неповнолітніх навчатися за російськими стандартами освіти. Так вони прожили майже рік у тимчасовій окупації на Донеччині.
Після звернення рідних до Офісу Омбудсмана, невідкладно розпочалася підготовка до повернення. Попри всі труднощі та загрози, завдяки злагодженій роботі з партнерами, Карітас України та Рокада, вдалося організувати безпечний маршрут для цієї родини, а також забезпечити гуманітарні потреби для них на підконтрольній Уряду України території, зазначає Омбудсман.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв:
У Мін’юсті повідомили, коли отримання російського паспорту не каратиметься в Україні
Ситуації, коли особа позбавляється можливості вибору — практика, яка нерідко застосовується російською окупаційною владою задля впливу на поведінку людини, щоб остання діяла не за власним бажанням, а під тиском обставин через страх репресій або встановлення протиправних обмежень. Одним із прикладів може слугувати примусова паспортизація на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) України, що є одним із численних доказів порушення прав громадян.
Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інформацію Міністерства юстиції України.
Особи, які вчинили суспільно небезпечне діяння з метою уникнення жорстокого поводження, не підлягатимуть відповідальності. Стаття 40 Кримінального кодексу України, за умови наявності доказів застосування психічного примусу, забезпечує їм повний правовий захист у судовому порядку.
Новини