Рубрики
МЕНЮ
Недилько Ксения
Сотні тисяч українських біженців уже майже три роки перебувають у Німеччині. Що буде з людьми? Федеральний уряд наполягає на тому, щоб люди почали працювати, а Київ хоче заохотити людей повернутися. Про це повідомляє місцевий телеканал n-tv.
Олаф Шольц. Фото з відкритих джерел
Згідно з побажанням канцлера Олафа Шольца, безробітних українців у Німеччині необхідно заохочувати до працевлаштування або повернення на батьківщину. "Занадто багато людей були тут так довго, і насправді їм варто почати зараз", — сказав політик під час урядового опитування в Бундестазі. Німеччина має подбати про те, щоб якомога більше українців та інших біженців шукали роботу через вивчення мови та інші заходи. Попередніх успіхів із застосуванням уряду "робочого турбо" було недостатньо.
Через два дні після візиту до Києва Шольц заявив у Бундестазі, що також "дуже детально" говорив про це з президентом України Володимиром Зеленським. Шольц повідомив: "Він просто сказав мені, що хоче допомогти створити українську владу в Німеччині та Польщі, яка підтримуватиме українців, коли вони повернуться, або коли почнуть працювати в Німеччині, щоб ми могли разом працювати в цьому напрямку".
Напередодні існуюче в Києві Міністерство реінтеграції було перейменовано в Міністерство національної єдності. Його очолить новопризначений віце-прем'єр-міністр Олексій Чернишов і опікуватиметься поверненням українців з-за кордону. Раніше Чернишев очолював державну газову компанію "Нафтогаз України". До цього він був міністром регіонального розвитку.
За даними ООН, майже сім мільйонів українців втекли за кордон. Більше мільйона з них, переважно жінок з дітьми, знаходяться в Німеччині. Понад 260 тисяч українських біженців мають роботу.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв:
Скільки українських біженців у Німеччині ніколи не повернуться на Батьківщину:опитування
Близько 65% наших співвітчизників, які виїхали із країни через вторгнення РФ, мають намір залишитися назавжди у Берліні. Як розповів президент Державного управління у справах біженців (LAF) Марк Зайберт агентству Deutsche Presse-Agentur, у центрі тимчасового розміщення в районі Тегель, де мешкають тисячі українців, регулярно проводяться опитування. Півтора роки тому більшість цих людей заявляли про намір повернутися до України.
Новини