Рубрики
МЕНЮ
Черновалова Кристина
Тривала війна в Україні змушує багатьох українських біженців все частіше обирати життя за кордоном замість повернення додому. За словами Олексія Позняка, кандидата економічних наук і експерта з міграційних питань Інституту демографії, ця тенденція лише посилюється. В інтерв'ю для Громадського радіо він розповів, що частина українців уже повернулася, але це здебільшого ті, хто виїхав на початку війни.
Майбутнє українських біженців: повернутися чи залишитися
Позняк наголосив, що серед тих, хто вирішив повернутися, більшість – це жителі Києва та його околиць. Вони повертаються через відновлення життя в столиці, можливість працювати чи вести бізнес. Однак це стосується лише частини біженців, а значна кількість українців ще залишається за кордоном.
Європейські країни зацікавлені в тому, щоб українські біженці залишалися працювати, але після закінчення війни будуть готові до того, що частина людей повернеться додому. Однак експерт зазначає, що Європа може створити такі умови, за яких українці захочуть залишитися, особливо якщо вони мають роботу. Європейські держави більше потребують молодих, працездатних людей, а не тих, хто залежить від соціальної допомоги.
Інтеграційні програми в Європі відіграють важливу роль у тому, чи повернуться українці додому. Чим більше біженці залучаються до життя європейських країн – отримують роботу, освіту, інтегруються в суспільство – тим менш імовірно, що вони захочуть повернутися в Україну після війни.
Читайте також на порталі “Коментарі” — Міністр оборони Польщі Владислав Косиняк-Камиш висловив невдоволення тим, як деякі українські біженці поводяться у Польщі. У своєму інтерв'ю для видання Interia він підкреслив, що польському суспільству важко сприймати те, що деякі українці, які втекли від війни, проводять час у дорогих готелях і їздять на розкішних автомобілях. За словами міністра, це створює відчуття несправедливості серед поляків, які вкладають чималі гроші в допомогу Україні та підтримують власну економіку, охорону здоров’я і освіту.
Новини