Рубрики
МЕНЮ
Алина Мельник
Молитва є розмовою людини з Богом. У молитвах ми спілкуємося з Богом, розповідаємо Йому про радощі та тяготи у своєму житті, просимо Його про благословення і прославляємо Його. У цій статті "Коментарі" розкажуть, як правильно молитися, щоб Бог почув ваші молитви.
Правильна молитва, depositphotos.com
"Отче наш" чи Молитва Господня
"Отче наш" (Молитва Господня) – найвідоміша молитва християн. Її текст залишив людям сам Ісус Христос.
Текст молитви
Отче наш, що єси на небесах!
Нехай святиться ім'я Твоє,
хай прийде Царство Твоє,
нехай буде воля Твоя,
як на небі, так і на землі.
Хліб наш насущний дай нам сьогодні.
І прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим.
І не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.
Бо Твоє є царство, і сила, і слава навіки.
Амінь.
Символ віри
Символ віри вважається однією з основних молитов, адже вона коротко викладає суть християнського вчення. Молитва складається з дванадцяти тверджень, і кожне з них розкриває основні положення та догмати віри.
Текст молитви
Вірую в Єдиного Бога, Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого.
І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків.
Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, Єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося.
Він для нас, людей, і для нашого спасіння зійшов з небес, і тіло прийняв від Духа Святого і Марії Діви, і став людиною.
І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований.
І воскрес на третій день, як було написано.
І зійшов на небо і сидить праворуч Отця.
І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.
І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків.
В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву.
Визнаю одне хрещення на відпущення гріхів.
Чекаю воскресіння мертвих і життя будучого віку.
Амінь.
Ісусова молитва
Ісусова молитва – одна з найкоротших молитов. Це звернення до Ісуса Христа про помилування, яке багато святих радили регулярно вимовляти протягом дня.
Текст молитви
Господи Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене, грішного.
Деяким людям може здаватися, що Бог не чує їхніх молитов. Ми розповімо, як правильно молитися, щоб бути почутими Богом.
Моліться Богу щиро
Щира молитва має виходити із серця. Ваша щирість під час спілкування з Богом робить молитву по-справжньому сильною. Не лукавте, бо Бог знає вас краще, ніж ви самі. Бог побачить, що ви нічого не приховуєте від Нього, і дасть вам зрозуміти Свою волю.
Будьте смиренними
Під час молитви слід усвідомлювати, що Бог є наш Творець. Ми всі перебуваємо у владі Бога, і все, що відбувається в нашому житті, за Його задумом. Не вимагайте нічого у Бога, адже це віддаляє вас від Нього. Щоб виявити справжню любов до Бога, в молитві треба дякувати Йому і прославляти Його. Якщо утихомирити серце перед Богом, довіритися Йому та Його задуму, молитва буде почута.
Сучасні технології дають нам можливість читати молитви з телефону, маючи доступ до їхніх текстів у будь-який час. Читання молитов з телефону є абсолютно допустимим, адже зовсім неважливо, де написано текст молитви. Головне – це молитися щиро, відкриваючи Богові своє серце.
Молитися можна в будь-якому положенні тіла, навіть лежачи в ліжку. Це не є перешкодою для молитви. Головне – це стан вашої душі. У молитві важливо саме те, з якою смиренністю, покірністю та щирістю ви приходите поговорити з Господом. Але якщо ви можете вибрати інше положення тіла, то краще молитися, стоячи перед іконами, або схилитися на коліна перед Господом.
Ходіння до храму є важливою частиною духовного життя християнина, але ходити до храму необов'язково для молитви. Ви можете молитися в будь-якому місці, де ви відчуваєте єднання з Богом. Деякі люди вважають за краще молитися на самоті, вдома або на природі. Храм дає можливість взяти участь у спільному богослужінні, але це не єдине місце, де можна молитися.
Правильно хреститися трьома пальцями правої руки – великий, вказівний та середній палець потрібно скласти на одному рівні. Цей жест символізує Трійцю. Мізинець та безіменний палець потрібно опустити на долоню. Прикладаючи пальці до чола, треба говорити: "В ім'я Отця", потім потрібно прикласти пальці до живота і сказати: "І Сина", а перехрещуючи праве та ліве плече, треба сказати: "І Святого Духа". Обов'язково потрібно хреститися з правого плеча до лівого.
Новини