Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Близько половини українських вчителів планують покинути професію. Для того щоб цього уникнути, необхідно підвищити заробітну плату освітянам і здійснити низку важливих змін у законодавстві. Як передає портал "Коментарі", про це в інтерв'ю "Українському Радіо" розповіла освітня омбудсменка Надія Лещик.
Зарплата вчителів. Фото: УНИАН
"За результатами дослідження, більше 40% вчителів мають намір залишити професію впродовж найближчих п’яти років. Ми опитували молодих педагогів і з’ясували, що основною причиною є низька заробітна плата, яка не приваблює молодь. Другою проблемою стала велика кількість бюрократичних звітів і паперів, а також негативна атмосфера в колективі, де іноді молодих спеціалістів не приймають. Це також потребує уваги", – зазначила Лещик.
Омбудсменка пояснила, що для збереження галузі її команда ініціює зміни до законодавства та активно працює над підвищенням зарплат вчителям.
Також Лещик прокоментувала суперечливу ініціативу щодо залишення учнів на повторний рік через погані оцінки. Вона уточнила, що це стосувалося тільки тих учнів, які мають значні прогалини у знаннях.
"Ця ініціатива була вирвана з контексту. Ми дійсно маємо значні освітні втрати, але я пропоную, щоб держава виділила фінансування для додаткових занять з предметів, зокрема математики чи природничих наук, де є найбільші відставання. Зараз ця пропозиція знаходиться на розгляді", – розповіла вона.
Омбудсменка також звернула увагу на проблему учнів, які повертаються з-за кордону після навчання за іншою програмою. У багатьох країнах шкільна програма відстає від української на 1-3 роки, тому оцінки таких учнів неможливо визнати. Вони часто стикаються з проблемою адаптації до української системи освіти.
"Такі діти, повертаючись в Україну, усвідомлюють, що їх знання застаріли на рік чи два, і їм буде важко приєднатися до свого класу. Тому ініціатива залишення на повторний рік стосувалася саме цих учнів, у яких є значні прогалини в навчанні", – додала Лещик.
Портал "Коментарі" раніше писав, що міністр освіти і науки України Оксен Лісовий заявив, що для підвищення зарплат освітянам потрібно додатково 270 мільярдів гривень.
Новини