Головна Новини Суспільство Війна з Росією ЗСУ ще в 2022 році планували йти на Брянськ і Бєлгород: чому рішення військових відхилили
commentss НОВИНИ Всі новини

ЗСУ ще в 2022 році планували йти на Брянськ і Бєлгород: чому рішення військових відхилили

Сили оборони могли ще в 2022 році звільнити весь південь України від російських окупантів

сьогодні, 18:29
Поділіться публікацією:

У 2022 році одним із можливих стратегічних маневрів України розглядали наступ на Бєлгородщину як відволікаючий маневр для звільнення Півдня, повідомив в ефірі Київ24 колишній голова Служби зовнішньої розвідки, генерал армії у відставці Микола Маломуж, коментуючи інформацію генерал-майора Віктора Назарова про відхилений план наступу на Бєлгород.

ЗСУ ще в 2022 році планували йти на Брянськ і Бєлгород: чому рішення військових відхилили

Війна в Україні

За його словами, у 2022 році основна увага приділялася саме південному напрямку, оскільки тоді російські війська ще не мали масштабних укріплень, мінних полів і так званої "лінії Суровікіна".

"Зеленський тоді сказав, що дав команду звільнити Південь. І Залужному треба рухатись було в першу чергу туди. Ми як військові, наполягали, давайте підемо аж до Криму. Це перша була стратегічна операція по звільненню територій нашої держави. Як альтернатива, відволікаючий варіант міг бути удар по Бєлгородщині, по Курщині, по Брянщині, щоб ворог був дезорієнтований, відтягував туди війська — на територію РФ… Але там не спрацювали, не пішли в наступ ні там, ні на Бєлгородщину, про що говорить радник Залужного. А вибрали третій варіант — наступ на Харківщину", — зазначив Маломуж.

При цьому він підкреслює, що звільнення Харківщини було стратегічно важливим рішенням, яке змусило російську армію відступати, а деякі підрозділи навіть залишили Луганськ. Водночас у 2023 році українські війська зіткнулися з серйозними труднощами під час наступу на Запорізькому напрямку через масштабні укріплення противника та нестачу ресурсів.

"Курщина показала як треба працювати. Це була окрема операція, але тільки одна. Так, важлива. Але не вирішальна. Вона дуже важлива, але таких має бути 4-5, щоб мати успіх. І не було б цих наступів на Покровському, на Торецькому, Краматорському, Куп’янському напрямках, які маємо сьогодні. Ми б розбили ці війська", — пояснив Маломуж. 

Експерт також зауважив, що так звана "Курська операція" мала важливе значення, оскільки продемонструвала спроможність ЗСУ діяти на території РФ, знищила значні сили противника та підірвала міф про його "непереможність". Такі дії Сил оборони посіяли паніку серед російського керівництва, створили переговорний фон на користь України і показали нашим партнерам, що ми можемо не лише оборонятися, а й завдавати ударів.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, яку область в Україні до 9 травня хоче захопити Путін.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини