Зеленський на зустрічі із Сирським запропонував військовим обрати собі нового начальника
На нараді з військовими в Офісі президента 13 січня обговорювалися також проблеми фронту
Президент України Володимир Зеленський запропонував українським військовим самостійно обрати нового начальника Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного. Таку заяву президент зробив після зустрічі з головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським, повідомляє 13 січня портал "Коментарі". Голосувати можна у додатку "Армія", розробленому в Україні спеціально для потреб Сил оборони.
У нараді в Офісі президента, окрім головкому Сирського, брали участь начальник Генштабу Анатолій Баргилевич, командувач Сухопутних військ Михайло Драпатий, заступник керівника Офісу Павло Паліса.
"Доповідь військових. Ситуація на фронті: Покровський напрямок, район Курахове. Потреби фронту. Курська операція. Обговорили й деякі кадрові питання", - відзвітував Зеленський.
Він пояснив, що головнокомандувач Сухопутними військами представили кандидатури на посаду нового начальника Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного. Це п'ятеро професійних військових.
"Всі мають досвід цієї війни, відомі в армії. Вважаю кожного з них гідним призначення, але пропоную нашим військовим, всім, хто користується додатком "Армія" взяти участь у обранні нового керівника академії. Сьогодні в "Армії" стартує опитування щодо необхідних змін в академії та вибору начальника академії", - наголосив глава держави.
Зеленський додав, що опитування в Армії триватиме до 17 січня включно. За підсумками голосування буде прийнято відповідні рішення та призначено начальника академії.
10 січня портал "Коментарі" з посиланням на військового журналіста Богдана Мірошникова передавав, що російські війська повністю захопили шахту "Центральна" у Торецьку Донецької області. Тепер ворог може безперешкодно і точно працювати артилерією щодо залишків міста, які ще перебувають під українським контролем. Ситуація для ЗСУ погіршується у Торецьку й надалі. Окупанти наступають і на інших напрямках у Донецькій області.
Крім того, 13 січня стало відомо, що окупанти знаходяться вже менш ніж за два кілометри від стратегічної шахти "Покровська" . Її робота припинилася, а це означає, що українська промисловість залишилася без коксівного вугілля.