Затягування війни проти України: чому у Кремлі вже хапаються за голови

ISW зазначає, що Росія стурбована витратами на продовження війни в Україні

Путінський режим серйозно схвильований подальшими економічними витратами на продовження війни в Україні та намагаються змусити своїх військових на краще дотримання дисципліни. Як повідомляє портал "Коментарі", про це йдеться в оновленому звіті Інституту вивчення війни.

У ISW зазначають, прес-секретар російського диктатора Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що в Росії поки немає необхідності проводити черговий частковий примусовий заклик у резерв, оскільки російська влада продовжує робити ставку на криптомобілізацію.

Пєсков заявив 23 листопада, що кремлівські чиновники поки що не обговорюють другий етап мобілізації, і що Росія зараз набирає достатньо добровольців-контрактників.

У звіті наголошується, що інші російські органи влади продовжують докладати зусиль для стимулювання подальшого набору добровольців-контрактників.

"Правитель Росії Володимир Путін 23 листопада підписав закон, що дозволяє російським солдатам, які воювали в Україні, списати кредити до 10 мільйонів рублів (близько 95 869 доларів США), якщо російські суди розпочнуть процедуру стягнення боргів до 1 грудня 2024 року, що, ймовірно, буде стимулювати росіян із наявною заборгованістю підписувати контракти з Міністерством оборони Росії", - зазначає ISW.

Аналітики зазначають, що російська влада, як і раніше, стурбована економічними витратами на продовження війни в Україні, зокрема, на виплату компенсацій російським солдатам.

Експерти нагадують, що Путін нещодавно заявив, що він стурбований довгостроковою економічною стабільністю Росії, зокрема через зменшення виплат російським солдатам, які отримали поранення на полі бою.

"Міністерство оборони Росії, ймовірно, має намір за допомогою цього законопроекту заохотити російських військовослужбовців на краще дотримання військової дисципліни, особливо враховуючи те, що російські військовослужбовці продовжують публічно скаржитися на погане поводження з ними з боку російського військового командування", - йдеться у звіті.

Читайте також на порталі "Коментарі" - нова проблема в армії РФ: чому все більше окупантів обирають дезертирство.