"Яйця по 17 гривень" можуть повернутися: Міноборони запровадило сумнівні зміни до статутів АОЗ і ДОТ
Незалежні Наглядові ради АОЗ і ДОТ також висловили своє здивування щодо цього рішення.
Зміни в статутах Агенції оборонних закупівель та Державного оператора тилу викликають сумніви щодо їх незалежності. Про це у своєму Facebook написала очільниця комітету Верховної Ради з антикорупційної політики, депутатка від "Слуги народу" Анастасія Радіна.
На її переконання, передача функцій з оборонних закупівель від Міноборони до незалежних агенцій була правильним кроком.
"Проте в грудні Міністерство оборони вирішило змінити статути АОЗ і ДОТ, що суттєво обмежує їхню незалежність при укладанні контрактів і може призвести до повернення до старої практики закупівель через департамент Міноборони, відомий через корупційні скандали, такі як "яйця по 17", - наголосила народна обраниця.
Міноборони пояснює ці зміни необхідністю привести акти в відповідність до Закону №3587-IX, який набуде чинності 8 березня 2024 року. Однак насправді ці зміни зменшують роль Наглядових рад агенцій і дають Міноборони можливість втручатись в укладання контрактів безперешкодно. Таке "покращення корпоративного управління" викликає чимало запитань", зазначає Радіна.
Незалежні Наглядові ради АОЗ і ДОТ також висловили своє здивування щодо цього рішення.
"Невідомо, як так сталося, що зміни в статути агенцій, які стосуються виключних повноважень Наглядових рад, ухвалили лише за день до затвердження Наглядової ради АОЗ і без проведення консультацій з чинною Наглядовою радою ДОТ. Беручи до уваги ризики повернення до старої практики в оборонних закупівлях, я пропоную провести відкрите засідання з цього питання за участі керівництва Міноборони, АОЗ, ДОТ і Наглядових рад агенцій", – підсумувала депутатка.
Портал "Коментарі" вже писав, що Міністерство оборони України затвердило стратегію розвитку людського капіталу в Силах оборони до 2027 року, спрямовану на модернізацію управління військовим персоналом.