Якої зброї США найбільше потребує Україна: чому про Taurus треба перестати мріяти

Берлін поки що спостерігає, не показує жодних намірів передавати ракети Taurus

Україна все ще дуже залежить від поставок західної зброї, зокрема, із США. Якої зброї зі США найбільше потребує Україна? Чи може Німеччина, побачивши постачання американської зброї Києву, зняти заборону на постачання ракет Taurus ЗСУ? Видання "Коментарі" розбиралося з цих питань, вивчивши думки експертів.

Системи Hawk та Bradley вже показали свою ефективність на полі бою в Україні

Засновник благодійної організації "Реактивна пошта", військовий експерт Павло Нарожний в ефірі "Radio NV" розповів, що ЗРК Hawk, які Україна планує придбати у США, - досить застарілі. Однак модифікація Phase III є найбільш модернізованою серед них.

"Що вони здатні збивати - абсолютно всі дрони, які запускають росіяни. Вони здатні збивати крилаті ракети й літаки, вертольоти в зоні своєї дії. Вона здатна знищувати значну кількість загроз, які є в нашому повітряному просторі. Такі системи Hawk нам вже передавали - і США й Іспанія, Греція. Вони є на озброєнні в Україні й вони ефективно використовуються. Ці системи нам як повітря потрібні, бо всі розуміють, що кількість загроз з повітря буде тільки більшати", - сказав Нарожний.

Крім того, Україна збирається придбати у США та БМП Bradley. За словами Нарожного, завданням цих машин на полі бою в Україні є транспортування піхоти та її підтримка. Ці системи досить ефективні. Головний її плюс – вона дуже добре захищена. І у неї стоїть автоматична гармата. Їхні наші піхотинці просто люблять. Вони нам потрібні скільки є в американській армії, ми всі готові забрати.

Експерт зазначив, що теоретично Україна може отримати від США низку засобів повітряного нападу.

"Це ракети JASSM, аналог Storm Shadow та SCALP. Це ракети повітряного пуску з дальністю 500 кілометрів… Це можуть бути КАБи великого радіуса дії - до 300 кілометрів. Це бомби з реактивним двигуном. І найбільш ідеальний варіант - це Tomahawk. Але тут багато питань - це пускова платформа, передачі технологій. Ці Tomahawk США не передавали поки що жодному зі своїх союзників", - зазначив Нарожний.

Україна ніколи не отримає німецьких крилатих ракет Taurus

Військовий експерт, головний редактор військово-аналітичного порталу Defense Express Олег Катков в інтерв'ю каналу "Еспресо" розповів, що все йде до того, що Україна ніколи не отримає німецьких крилатих ракет Taurus, оскільки вони перебувають у дефіциті, і Берлін не планує ні відновлювати їх виробництво, ні створювати ракети нового покоління на них.

Він, зокрема, наголосив на тому, що нещодавно німецький уряд уклав контракт на перевірку стану та технічне обслуговування ракет Taurus. Мета цих робіт – продовжити термін їхньої служби як мінімум до 2045 року.

Як зазначив Олег Катков, на ці роботи уряд Німеччини витратить значні кошти. Причому вартість технічного обслуговування ракет виявилася більшою, ніж вартість їх закупівлі у виробника 20 років тому - навіть із поправкою на інфляцію.

У той же час, досі немає жодних ознак того, що німецький уряд планує замовляти зброярам розробку ракет нового покоління Taurus Neo. Тож замінити старі ракети поки нема чим: виробляти не планують ні стару версію, ні нову. Водночас наявних ракет у Німеччині загалом дуже небагато.

"Загальна кількість ракет оцінювалася приблизно у 600 одиниць, а Німеччина заявляла, що близько 500 залишилося. Водночас реальна кількість боєздатних ракет, за даними парламентського комітету Бундестагу з оборони станом на 2023 рік, була 150", - зазначив Катков.

Читайте також на порталі "Коментарі" - війну в Україні настав час закінчувати: з яким закликом глава Євроради звернувся до Китаю.