Які нюанси у знищенні російських Мі-8 з морських дронів: хто міг бути на бортах

Українські фахівці створили безпілотник, який має ще й вогневі засоби для самооборони та підтримки дій інших безпілотників

Днями українські розвідники збили два російських гелікоптери Мі-8 за допомогою морських дронів Magura V5. Цей випадок продемонстрував, що було вирішено кілька найскладніших технічних завдань, які зробили таку операцію можливою. На які нюанси варто звернути увагу? Хто міг бути на бортах збитих Мі-8? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, проаналізувавши думки експертів.

Екіпажі обох гелікоптерів загинули

Авіаційний експерт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації імені О.К. Антонова Валерій Романенко в ефірі телеканалу FREEДOM зазначив, що українські фахівці створили безпілотник, який має ще й вогневі засоби для самооборони та підтримки дій інших безпілотників.

"Щоб застосовувати подібні системи, потрібно створити, по-перше, хорошу систему виявлення ворожого об’єкта, який завдає удару по безпілотниках. Крім того, чудову прицільну систему, а також адаптувати саму ракету до надводного використання. Потрібно розуміти, що під час руху ракета буде заливатися морською водою. Тобто вона має безвідмовно працювати в складних морських умовах. І всі ці завдання вдалося вирішити", – зазначив експерт.

За його словами, для морського дрона була розроблена прицільна система, яка стабільно працює навіть попри складнощі морських умов та рух катера. Романенко зауважив, що у момент пуск ракети було продемонстровано ефективність українського обладнання.

Відомо, що екіпажі обох гелікоптерів загинули. Експерт акцентував, що вони були в морських рятувальних костюмах (МРК), але гелікоптери не обладнані системою їх кондиціонування.

"Тому, що є ці костюми, що немає. Навряд чи їх врятували протягом 20-30 хвилин, а в зимовому морі більше людина не витримує", – констатував Валерій Романенко.

У 2022-2023 роках українські морські дрони змінили ситуацію в Чорному морі

Директор платформи New Geopolitics Research Network Михайло Самусь в ефірі "24 Каналу" зазначив, що українська промисловість постійно шукає нові технології та нестандартні рішення для протидії окупантам.

Експерт нагадав, що у 2022-2023 роках українські морські дрони змінили ситуацію в Чорному морі.

"Було таке враження, що зараз Росія знайде ключ, як боротися з нашими дронами. І на цьому успішна історія морських дронів у Чорному морі закінчиться. Але українська оборонна промисловість продовжує дивувати", – зазначив Михайло Самусь.

Експерт також розповів, хто міг бути присутнім на борту збитих вертольотів.

"Дехто говорить, що це могли бути оператори FPV-дронів, які мають вражати наші морські дрони. Або це могли бути інші спеціалисти, наприклад РЕБ, які могли намагатися здійснювати радіоелектронне придушення сигналу", - додав він.

Читайте також на порталі "Коментарі" - чим відзначилися спецслужби України у 2024 році: що змусило Росію здригатися.