Які нюанси у знищенні російських Мі-8 з морських дронів: хто міг бути на бортах
Українські фахівці створили безпілотник, який має ще й вогневі засоби для самооборони та підтримки дій інших безпілотників
Днями українські розвідники збили два російських гелікоптери Мі-8 за допомогою морських дронів Magura V5. Цей випадок продемонстрував, що було вирішено кілька найскладніших технічних завдань, які зробили таку операцію можливою. На які нюанси варто звернути увагу? Хто міг бути на бортах збитих Мі-8? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, проаналізувавши думки експертів.
Екіпажі обох гелікоптерів загинули
Авіаційний експерт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації імені О.К. Антонова Валерій Романенко в ефірі телеканалу FREEДOM зазначив, що українські фахівці створили безпілотник, який має ще й вогневі засоби для самооборони та підтримки дій інших безпілотників.
За його словами, для морського дрона була розроблена прицільна система, яка стабільно працює навіть попри складнощі морських умов та рух катера. Романенко зауважив, що у момент пуск ракети було продемонстровано ефективність українського обладнання.
Відомо, що екіпажі обох гелікоптерів загинули. Експерт акцентував, що вони були в морських рятувальних костюмах (МРК), але гелікоптери не обладнані системою їх кондиціонування.
У 2022-2023 роках українські морські дрони змінили ситуацію в Чорному морі
Директор платформи New Geopolitics Research Network Михайло Самусь в ефірі "24 Каналу" зазначив, що українська промисловість постійно шукає нові технології та нестандартні рішення для протидії окупантам.
Експерт нагадав, що у 2022-2023 роках українські морські дрони змінили ситуацію в Чорному морі.
Експерт також розповів, хто міг бути присутнім на борту збитих вертольотів.
Читайте також на порталі "Коментарі" - чим відзначилися спецслужби України у 2024 році: що змусило Росію здригатися.