Яке ще одне прифронтове місто стане зоною боїв: чи доведеться ЗСУ відступати

Наразі перед українськими захисниками стоїть головна задача – втримати фронт до прибуття американської допомоги

Наразі найбільш загрозлива ситуація продовжує залишатися біля Авдіївки та Часового Яру, де українські захисники титанічними зусиллями стримують наступ ворога. Видання "Коментарі" проаналізувало думки експертів, щоб зрозуміти чи є загроза прориву росіянами фронту та які міста невдовзі можуть спробувати захопити окупанти.

Снаряди для України вже в дорозі

Військовий оглядач Євген Дикий в інтерв'ю Радіо NV вислови думку. Що ескалація останніх днів на фронті пов'язана з тим, що ворог намагається по максимуму використати той час, доки ЗСУ не отримали якомога більше американської зброї і не закрили проблему гострого дефіциту снарядів.

"Ми доживаємо останні дні або тижні, коли у нас критичний дефіцит одночасно двох дуже вагомих ресурсів. У нас критичний дефіцит боєприпасів і людей", - пояснив аналітик.

Він додав, росіяни розуміють, що скоро одна з двох проблем вирішиться. Снаряди вже в дорозі, критичному дефіциту боєприпасів залишилися лічені дні. І, звичайно, росіяни намагаються максимально скористатися ситуацією, вони дуже поспішають.

"Чесно кажучи, я завжди дуже не люблю робити погані прогнози, але тут мені вже досить очевидно, що принаймні місто Покровськ із прифронтового зараз стане зоною бойових дій. Наскільки велика загроза окупації Покровська, я зараз не беруся сказати", – зауважив експерт.

Євген Дикий висловив думку, що Україна триматиме Покровськ "дуже завзято і дуже запекло", зокрема тому, що там є підготовлені укріплені рубежі.

Нашим військам доведеться відступати ще з деяких позицій

Військовий експерт Олександр Мусієнко в ефірі загальнонаціонального телемарафону висловив думку, що наразі в України є два варіанти ведення бойових дій під Часовим Яром.

"Цілі й завдання можуть ставитися різні. Від того, щоб провести певний ривок та провести контрудар, аби зняти тиск, до забезпечення відходу з певних позицій, так буває. Ситуація там дуже складна. Наші підрозділи роблять усе можливе, щоб стримати ворога та виграти час. Який буде задум – побачимо найближчим часом, сценарії лише два", – зауважив Мусієнко.

За його словами, допомога від США буде застосовуватися відповідно до тих ризиків, які є на фронті.

"З ризиків, по-перше – це те, що було втрачено багато часу. Все йде до того, що ми втратили пів року, коли треба було стримувати ворога голими руками. Якби не БПЛА, було б ще складніше, але це дозволило стримати ворога. Зараз, коли ситуація буде покращуватися, зупиняти ворога стане легше", – пояснив Мусієнко.

За словами експерта, наразі цей виклик став ще сильнішим, оскільки Росія побачила, що Україна отримає допомогу від США. Тому Кремль намагається до того часу окупувати якомога більше територій. І саме тому росіяни пришвидшили ті дії, які планували зробити пізніше, на середину травня. Вони це роблять зараз, атакують меншими силами, не такими підготовленими, але вони атакують. І перед нашими підрозділами зараз стоїть завдання вибороти час, поки допомога підходить.

Читайте також на порталі "Коментарі" - як змінюватиметься ситуація на фронті найближчим часом: що важливо для України.