Як Росія ухиляється від масової мобілізації: до яких методів вдається Кремль
Кремль скуповує тих, хто хоче продатись, щоб потім відправити їх на війну
Росія намагається уникнути масової мобілізації, щоб не зашкодити політичному режиму. Як Росія ухиляється від масової мобілізації? Яких методів вдається Кремль? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, проаналізувавши думки експертів.
Росіяни переходитимуть від механізованих штурмів до піхотних
Полковник запасу СБУ та експерт із військової контррозвідки Михайло Притула в ефірі каналу "КИЇВ 24" заявив, що російське командування активно купує найманців у інших країн, щоб не було тиску на росіян і ті не повстали проти путінського режиму.
Він зазначив, що ця логіка показує, яку тактику росіяни будуть застосовувати.
Для того, щоб росіяни досягли оперативних успіхів, їм потрібно наростити людський потенціал
Голова Ради резервістів Сухопутних військ Іван Тимочко в інтерв'ю YouTube-каналу РБК-Україна заявив, що росіяни у 2023-2024 роках на контракт підтягували в межах 35-40 тисяч людей на місяць. Якщо помножити на 12 місяців, виходить 400-500 тисяч. І якщо навіть ці цифри додати, то ми бачимо, що воно сумарно буде десь так само.
Проте експерт зазначив, що за 2024 рік у росіян суттєво зросли втрати. Вони зараз максимум, що можуть, це "виходити в мінімум за втратами".
За його словами, якщо окупанти спробують вийти на рівень якогось пікового місяця 2024 року, то це означає, що їм уже треба закликати на місяць 45-50 тисяч, щоби вивести різницю в нуль і хоча б на 5-6 тисяч збільшувати.
Він зазначив, що за нинішнього максимуму російських військ, який вони задіяли, наявних сил, засобів і ресурсів, окупанти мають тактичні успіхи, але зазнають стратегічних втрат.
Для того щоб вони досягли оперативних успіхів, їм потрібно наростити як людський, так і військовий потенціал. Тому що їхня мобілізаційна пропускна спроможність теж цього не видає.
Читайте також на порталі "Коментарі" - у росіян вже не вистачає вояк у строю: подробиці від британської розвідки.