Як "покласти" російську атомку – чи можуть у цьому допомогти санкції України
Санкції з боку України мають скоріше піар-ефект, ніж реальний
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що зроблено черговий санкційний крок нашої держави проти атомної галузі держави-терориста. Своїм указом він ввів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти 200 осіб, які працюють на російську "атомку". Він також наголосив, що наша країна робить все, щоб санкції проти російської атомної галузі стали частиною глобальних санкцій проти Росії за війну, яку вона розв'язала. Якою є ймовірність, що вдасться притиснути російську "атомку"? Видання "Коментарі" із цим питанням звернулося до експертів.
Наступ на російську "атомку" – це скоріше політичне, ніж економічне рішення
Глава Українського аналітичного центру, економіст Олександр Охріменко розмірковує так:
При цьому, продовжує експерт, ми маємо величезну проблему через окупацію Запорізької АЕС. Швидше за все, Росія намагатиметься переключити її на себе. І це є великий виклик для нашої енергетичної системи, вважає Олександр Охріменко.
За його словами, санкції тут не допоможуть – ЗАЕС треба відбивати воєнним шляхом.
Атомній енергетиці Росії нічого особливо не загрожує
Економічний експерт Данило Монін скептично ставиться до українських санкцій проти російської "атомки".
Він також нагадує, що РФ зараз будує АЕС у Туреччині. Що з країною-агресором міцно пов'язана енергетично Угорщина, робота єдиної атомної електростанції якої – АЕС "Пакш" – також залежить від росіян.
Читайте також на порталі "Коментарі" - мороз не шкодує окупантів – лікарні Горлівки переповнені: у Генштабі ЗСУ назвали причину.