Втрати росіян за літо – де ЗСУ готують основний удар
Генеральний штаб та Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний створили цікаву ситуацію на фронті
Український контрнаступ продовжує залишатися у центрі уваги. І лише на перший погляд може виявитися, що влітку ЗСУ не змогли досягти вагомих успіхів. Насправді, це не так, стверджують експерти. Яку техніку окупантів вдалося перемолоти за три місяці літа? Які напрямки є ключовими для ЗСУ під час контрнаступу. Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, проаналізувавши думки експертів.
За останні три місяці літа росіяни втратили десятки тисяч особового складу та тисячі одиниць техніки
Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний опір" Олександр Коваленко у себе в Telegram підрахував, скільки російської техніки перетворилося на металобрухт за три місяці літа.
За інформацією аналітика, з червня по серпень 2023 року країна-агресор втратила в Україні більше 55 тисяч вояків, 655 танків, більше 1000 ББМ, більше 2 тисячі ствольної артилерії, 160 одиниць артилерії реактивної, 167 одиниць ППО, більше ніж 1 500, 373 автомобілі, які зараховують до спеціальної техніки, а також 18 вертольотів, а також 2 літаки.
На сьогоднішній день Мелітопольський напрямок є пріоритетним для Генштабу
Водночас військовий експерт Олег Жданов в ефірі свого ютуб-каналу розповів, що Генштаб ЗСУ вже не намагається приховувати, що ключове завдання під час цього контрнаступу – вихід на узбережжя Азовського моря.
Олег Жданов прогнозує, що, швидше за все, може йтися про два варіанти – або вихід у Бердянськ, або між Бердянськом та Маріуполем.
Щодо спроб ЗСУ просувати у бік Волновахи, то, як вважає експерт, цей напрямок не є пріоритетним для української армії.
Він зазначив, незважаючи на те, що основне завдання – вихід до Азовського моря давно відоме, росіяни досі навіть не здогадуються, де ЗСУ можуть піти у масовану атаку та завдати сильного удару, обрушивши весь фронт.
Читайте також на порталі "Коментарі" - Україна, яка акуратно розвиває контрнаступ, вступила у чергову військову осінь. Експерти поділилися з виданням "Коментарі" своїми очікуваннями та побоюваннями від неї у ракурсі російсько-української війни.