Воєнний стан можуть не скасувати після припинення бойових дій: що вже заявляють у Раді

Такий крок має базуватись, зокрема, на гарантіях безпеки для України.

Воєнний стан може не скасувати після припинення бойових дій. Припинення бойових дій не може означати автоматичного скасування воєнного стану. Як повідомляє портал "Коментарі", про це нардеп Ярослав Юрчишин розповів в ефірі телеканалу "Новини Live".

Парламентарій пояснив, що скасування воєнного стану має ґрунтуватися на тому, що держава забезпечує безпеку людям.

За словами політика, такий крок має бути підкріплений надійними гарантіями безпеки, щоб унеможливити повторну агресію РФ. Скасування воєнного стану однозначно не буде швидким процесом – все відбуватиметься покроково.

"Не одразу (скасування воєнного стану - ред.). Відповідно мають бути гарантії безпеки. Тобто у найпростіший момент, три дні, умовно відсутності обстрілів, припинення бойових дій по факту, ми скасовуємо воєнний стан, а на четвертий день росіяни пруть всіма потугами. Так не працює. Працює внесення указу про припинення воєнного стану, що має ґрунтуватися на рішенні наших безпекових структур про те, що справді ми зараз можемо переводити країну на мирні рамки. Це може бути або як наслідок певної мирної угоди з безпековими гарантіями", - заявив Юрчишин.

Нардеп додав, що найкращою гарантією безпеки стало б членство в НАТО, але "ми розуміємо ставлення і Трампа до НАТО, і його команди", а випадків, коли країна вступила б до Альянсу без згоди США – ні.

Читайте також на порталі "Коментарі" - світова спільнота заговорила про можливі мирні переговори та варіанти припинення війни в Україні. Голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко в ефірі "Київ24" спрогнозував можливе скасування воєнного стану вже найближчим часом.